Mait Metspalu: vend oli seni reisiga väga rahul ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Liibanonis röövitud Martin Metspalu vend, Eesti Biokeskuse teadusdirektor Mait Metspalu sõnas, et reisiseltskond oli seni reisiga väga rahul.
Mait Metspalu kinnitas "Aktuaalsele kaamera" erisaates, et sarnaselt enda isa Andres Metspaluga, on tal viimased andmed vennast eilsest hommikust, mil ta sai sõnumi, et reisiseltskond suundub läbi Bekaa oru Beiruti poole.

"Nad olid väga rahul ning ütlesid, et inimesed olid kõik väga sõbralikud ja et neil on tore," märkis Mait Metspalu.

Tema teada ei olnud vennal ja teistel matkajatel mingeid hirme ja kahtlusi selle kohta, et neid on juba alates Süüriast jälgitud, nagu on mõnel pool meedias väidetud.

Metspalu sõnul teadis vend, et Liibanon ei ole kõige ohutum paik. "Muidugi on teada, et see ei ole Pärnumaa, aga eks nad arutasid, pidasid nõu ja arvasid, et ei ole nii ohtlik," ütles ta.

Ülejäänud matkaseltskonda Mait Metspalu ei tunne.

Välisministeerium annab talle operatiivselt ametlikku informatsiooni Liibanoni arengute kohta.

Liibanonis röövisid tundmatud isikud eile seitse eesti jalgrattamatkajat. Kes on röövijad ja mis röövitutest saanud on, ei ole esialgu teada. Eesti välisministeerium saadab täna Liibanoni oma diplomaadi, kes oleks kontaktisikuks kohapeal. Röövitud eestlased on vanuses 25 kuni 40 aastat.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: