ERR Liibanonis: tundub, et röövijad teevad viimaseid tõmblusi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1301559360000 | amCalendar}}
Liibanoni Bekaa orgu jõudnud ERR-i välistoimetuse juhataja Aarne Rannamäe hinnangul ei pruukinud eestlaste röövijad sellega arvestada, et rattureid hakkavad otsima tuhanded inimesed.
"Et terve Liibanon mobiliseeritakse selleks, et seitset Eesti ratturit leida. Ja nüüd siis tundub küll, et tegu on [röövijate] viimase tõmblemisega," ütles Rannamäe "Aktuaalse kaamera" erisaatele antud intervjuus.

Ajakirjaniku sõnul on alust loota, et röövitud eestlased on elus ja terved.

Rannamäe jõudis koos operaator Tauno Peitiga Bekaa orgu, kus seitse eestlasest jalgratturit eelmisel kolmapäeval rööviti.

"Oleme umbes täpselt selles kohas, kus pantvangidraama algas ja tulime siia teadmises, et käib suur politsei- ja armeeoperatsioon, aga praegu on küll väga vaikne. Kant on üksildane, teed on kohutavad," kirjeldas Rannamäe.

Samas ei saa tema sõnul öelda, et piirkond oleks täiesti inimasustuseta, sest Bekaa oru servades on küla külas kinni ja kahel pool teed on põllud.

"Väga omapärane koht pantvangide võtmiseks," hindas Rannamäe.

Kohalike allikate sõnul on see üsna tavaline, et mingi kriminaalide jõuk looritab ennast poliitiliste loosungitega, rääkis ta. "Tihtipeale võtavad nad ka endale nime, mis viitab mingisugustele poliitilistele taotlustele, aga tegelikkuses neil midagi taolist taga ei ole."

"Loomulikult spekuleeritakse siin ka nende taustaga - räägitakse Liibüa sidemetest ja võimalik ka, al-Qaeda, sidemetest - aga kõik need on puhtalt spekulatsioonid, millele mitte mingit kinnitust ei ole."

Millal juhtum laheneda võib, ei osanud Rannamäe arvata, nentides, et see võib olla nii tundide kui ka päevade küsimus.

Tema selgitusel on eelmisel kolmapäeval aset leidnud rööv väga ebatavaline, kuna midagi sellist pole Liibanonis viimase kahekümne aasta jooksul juhtunud. 

Täna saabus Liibanoni meedia vahendusel teade, et organisatsioon nimega "Taassünni ja reformi liikumine" võttis eestlaste röövi eest vastutuse.

Rühmitus saatis portaalile lebanonfiles.com e-maili, millest sealt selgub, et eestlased on hea tervise juures ning nende vabastamise tingimused esitatakse peagi.

Välisministeerium kinnitas, et tõepoolest on tegu eestlased röövinud jõuga, mille seitsmest liikmest on kinni võetud neli.

Toimetaja: Katrin Jüriso

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: