Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tartus avatakse renoveeritud Tamme staadion

Homme avatakse Tartus taas Tamme staadion koos uue tribüünihoonega. Ligi neli miljonit eurot ehk enam kui 60 miljonit krooni maksma läinud renoveerimistööde järel on staadion valmis võõrustama mistahes rahvusvahelist kergejõustiku- või jalgpallivõistlust.
13 aastat tagasi oli Tartu Tamme staadioni toonane puidust tribüünihoone leekides. Algas kümnendipikkune sisuline vaikelu, kuni 2008. aastal uuendati jalgpalliväljak ning kergejõustikuala ning mullu läks lahti uue tribüünihoone ehitus, vahendasid ERRi teleuudised.

"Kergejõustikuareen vastab kõigile IAAFi poolt kehtestatud nõuetele. Mis puudutab muru, siis see on maailmatasemel. Mis puudutab tribüünikohti, siis neid võiks rohkem olla, aga see võimalus on olemas tulevikus, et lisaks olemasolevale 1600 kohale annaks siia tulevikus luua veel kuni 5000 kohta," rääkis SA Tartu Sport juhatuse liige Meelis Jukk.

Ent uuendustööd Tamme staadionil jätkuvad. Vahetult pärast staadioni avamist läheb renoveerimisse olmehoone ning uuendamisele laste mänguväljak.

Tamme staadioni eeliseks on see, et siin on piisavalt ruumi, ligi 6,5 hektarit on staadioni maa-ala, nii et omal ajal staadioni arhitekt ja planeerija Matteus nägi ette, et tulevikus võib see staadion saada Eesti mõistes suurstaadioniks.

Kuna mitmed Tamme staadioni rekordid pärinevad 1970. aastatest, siis näiteks kettaheites on oodata senise tipptulemuse, 61 meetri, ületamist, sest kuldliiga etapil on kohal olümpiavõitja ja maailmameister Gerd Kanter.

Toimetaja: Inga-Gretel Linkgreim

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: