Liibanoni pantvangikriisi lahendamise käigus hukkus inimene ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Liibanon on jätkuvalt huvitatud eestlaste pantvangikriisi uurimisest, seda ka isiklikel põhjustel, sest juhtumi käigus sai surma üks Liibanoni julgeolekuohvitser, rääkis välisminister Urmas Paet.
Märtsis Liibanonis röövitud eestlased on läinud reedest saadik tagasi kodus, kuid juriidiliselt ja kriminaaluurimise jaoks see lugu veel lõppenud ei ole, vahendasid ERR raadiouudised.

Paeti sõnul on juhtumi uurimine ennekõike Liibanoni uurimisorganite käes, kuna kuritegu pandi toime Liibanoni territooriumil ning Eesti õiguskaitseorganid ja teenistused saavad osutada vaid kaasabi.

Liibanoni uurimisorganid eestlaste röövijaid veel avastanud ei ole, küll aga inimesi, kes kuriteo korraldajate käske täitsid.

"Oluline oleks ikkagi jõuda ka juurteni ehk nendeni, kes tegelikult seda asja korraldasid," ütles Paet.

Seda, kas Liibanon palub uurimisel abi ka prantslastelt, pole veel teada. Paeti sõnul on see Liibanoni enda otsustada, kelle poole nad uurimise käigus pöörduvad.

Välisminister lisas, et kindlaid tähtaegu juhtumi lahendamiseks ei ole, kuid tulemust on oodata siis, kui leidub piisavalt informatsiooni selle kohta, kes on kuriteo taga.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: