Tallinnas taasavati Toomkool

26 esimese klassi õpilast lähevad Tallinnas ajalukku sellega, et nemad on taasavatud Toomkooli esimesed õpilased.
Esialgu alustavad nad koolitööd Püha Miikaeli kooli alluvuses ning tulevikus saab sellest erakool, mille omanikeks on Eesti Evangeelne Luterlik Kirik (EELK) ja Tallinna Piiskoplik Toomkogudus, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Uueks kooliks Toomkooli nimetada ei saa, sest Tallinnas on teada toomkapiitli ja ja seega toomkooli olemasolust aastast 1266. Keskajal asutati toomkoolid ehk katedraalikoolid toomkirikute juurde samaaegselt toomkapiitlitega.

Esimesed kirjalikud allikad Tallinna Toomkoolist pärinevad aastast 1319. Pika ajalooga kool suleti ja avati mitmeid kordi. Tegevuse  lõpetas Toomkool oktoobris 1939. Täna oli Toomkooli uus algus.

Koolihoone, kus praegu on kaks klassi - 16 tüdrukut tüdrukuteklassis ja 10 poissi poisteklassis - asub kiviviske kaugusel Raekoja platsist Raeapteegi kõrval. Toomkooli avamiseks teevad EELK-ga koostööd paljud, nagu näiteks Vanalinna Hariduskolleegium, Eesti Metodisti Kirik, kellelt saadi kooliruumid, ja Miikaeli Ühendus.

"Kui see erakool saab päris juriidiliselt loodud ja koolitusloa juba iseseisvana, siis saab selle omanikuks olema Tallinna piiskoplik toomkogudus ja eesti Evangeelne Luterlik Kirik. Täna me oleme juriidiliselt Püha Miikaeli kooli all, mis on ka erakool ja millel on ka koolitusluba olemas," rääkis EELK Tallinna piiskopliku toomkoguduse õpetaja Urmas Viilma.

Õppimine käib Toomkooli klassis nagi igas teise kooli esimeses klassis. Aga erinevusi on ka.

"Tunniplaani lisandub usuõpetus, meil on tunniplaanis folkloor ja huvitegevus on integreeritud samamoodi tunniplaani. Need õpilased, kes muusikakoolis õpivad, saavad seda teha koolipäeva jooksul, mitte õhtul," ütles klassijuhataja Egle Viilma.

Vanemad on saanud omavahel tuttavaks klassiruumide ehitamisel. Uue kooli asutamine on vastutusrikas samm, tõdes lapsevanem Peep Mühls.

"Juba see, et juba põhikooli algusaastatest peale on poisid-tüdrukud eraldi, ja pedagoogiline ettevalmistus on selline, et märgatakse noori isiksusi nende eripärade ja arengutega  ja oskustega Ma arvan, et see on hästi oluline ja see võiks olla XXI sajandi Eesti kooli nägu," rääkis Peep Mühls.

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: