Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Postimuuseumis avati marginäitus "Hammastega või hammasteta"

Eesti Rahva Muuseumi Postimuuseumis on avatud näitus "Hammastega või hammasteta", mis viib meid aastasse 1991 ja 1941.
Eesti postmargi ajaloos on käesolev aasta oluline kahel põhjusel. Esiteks möödub kakskümmend aastat taasiseseisvunud Eesti esimese vapilõvidega margi ilmumisest ja seitsekümmend aastat 1941. aastal käibel olnud vabastamist tähistavatest postmarkidest, vahendasid Klassikaraadio kultuuriuudised.

Viimase kahekümne aasta jooksul on Eesti Postmark välja andnud 56 kunstniku poolt kujundatud 493 postmargiväljaannet. Eesti postmargid on ka maailmas hinnatud, neli postmarki on pälvinud rahvusvahelise tunnustuse.

Näitus on suunatud nii erineva kooliastme õpilastele kui täiskasvanutele. Gruppidele ja üksikkülastajatele pakub muuseum näitusega seotud ja postiteemalisi tegevusi: postiindeksi otsimine, näitusega seotud ristsõnad, õpetame ümbrikule aadressi kirjutamist, hanesulega kirjutamist, posti sorteerimist, postikoti kaalumist, vaadata saab filme Eesti Postist ja postmargi valmistamisest.

Toimetaja: Sven Randlaid

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: