Randtiir elas ligi 24-aastaseks

Eesti maaülikooli teadur Kalev Rattiste leidis Matsalust mais surnud randtiiru, kelle jala ümber olnud rõngast uurides selgus, et lind oli elanud ligi 24-aastaseks.
Lind oli rõngastatud 30. juunil 1987. aastal Pärnumaal Vaistes ning teadaolevalt on see ainus randtiir, kes on Eestis nii vanaks üldse elanud, kirjutab Eesti Päevalehe võrguleht.

Keskkonnaameti rõngastuse spetsialist Olavi Vainu märgib, et meie senine randtiirust rekordiomanik elas 23-aastaseks ehk oli rõngastatud 30. juunil 1957. aastal Saaremaal Ruhve kandis ja leiti surnuna 22. juunil 1980 Tõstamaalt Kivilaiult.

Rattiste kinnitab, et on üsna tähelepanuväärne, et üks randtiir on nii vanaks elanud, arvestades iseäranis asjaolu, et tegu on rändlinnuga, kes igal aastal võtab ette rännaku piki rannikut Lõuna-Aafrikasse ja tagasi.

Inglismaalt on tulnud teateid ka 30-aastase randtiiru kohta ja arvatavasti kuulub absoluutne vanuserekord 34-aastasele Ameerika randtiirule.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: