Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Venekeelne AK jõuab mai algusest kanali 3+ vaatajateni

Alates 3. maist näeb venekeelset "Aktuaalset kaamerat" lisaks ETV2-le ka kanalil 3+.
Eesti Rahvusringhääling ja TV3 allkirjastasid täna vastava lepingu, et venekeelset elanikkonda senisest tõhusamalt informeerida.

AS TV3 juhatuse esimees Priit Leito ütles ERRi uudisteportaalile, et Kanal 3+ on üle kuue aasta olnud ainuke venekeelne telejaam, mida tehakse Eestis ja spetsiaalselt Eesti venekeelset elanikkonda silmas pidades. "Aga siiani ei suutnud me rahuldada vaatajate huvi kohalike uudiste lõikes. Mul on väga hea meel, et see koostöö venekeelse "Aktuaalse kaameraga" teoks saab ning ka see nö lünk saab täidetud."
 
ERR-i juhatuse esimehe Margus Allikmaa kinnitusel on rahvusringhääling viimase aasta jooksul teinud suuri pingutusi, et kasvatada venekeelse "Aktuaalse kaamera" populaarsust.

"Selleks, et tuua venekeelseid vaatajaid aktiivsemalt jälgima ETV2-e, oleme suurendanud uudiste mahtu, paranenud on uudiste näitamise aeg, uudiste järel jätkuvad saated on varustatud venekeelsete subtiitritega, programmi on lisandunud kolm venekeelset originaalsaadet jne. Kuid see ei ole andnud soovitud tulemust ja selline olukord meid ei rahulda," rääkis Allikmaa.
 
"On täiesti selge, et lähiajal ja ilmselt ka pikemalt ette mõeldes me venekeelset telekanalit ei ava. Sestap oleme otsinud võimalust koostööks mõne erakanaliga ja loodame, et koos kanaliga 3+ kogub venekeelne uudistesaade tublisti suurema auditooriumi. Ikka selleks, et hõivata venekeelsed televaatajad Eestis loodud inforuumi," ütles Allikmaa.
 
ERRi juhatuse liige Tiina Kaalep lisas, et kahetsusväärsel kombel oleme oma venekeelse televaatajaga teineteise silmist kaotanud. "Loodetavasti leiame me nüüd teineteist 3+ abiga taas."

Kaalepi sõnul läheb venekeelse "Aktuaalse kaamera" originaalsaade eetrisse harjumuspärasel ajal igal õhtul algusega kell 19.30. "Kanal 3+'is läheb eetrisse kordus."

Kanali 3+ eetris on venekeelne "Aktuaalne kaamera" kell 20.30.
 
ERR-i uuringukeskuse andmetel on venekeelsel "Aktuaalsel kaameral" ETV2-s vaatajaid 10-15 000. Kanalil 3+ oli vööndis 20.30-21.00 möödunud aastal keskmiselt 18 000 vaatajat.

Toimetaja: Inga-Gretel Linkgreim

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: