Kaitsevägi saab Hispaania granaadiheitjad ({{commentsTotal}})

Kaitseministeerium sõlmis sel nädalal lepingu Hispaania firmaga Instalaza SA ühekordselt kasutatavate granaadiheitjate C90 hankimiseks Eesti kaitseväele.
Hankega tarnitakse nii soomustläbistava lõhkepeaga kui ka punkrivastaseid granaadiheitjaid. Samuti hangitakse katsepartii elektrilisi süütemehhanisme, millega saab granaadiheitjaid kasutada ka distantsilt, nt varitsusest.

Esimene proovipartii granaadiheitjaid C90 hangiti Eesti kaitseväele juba eelmisel aastal ning pärast katsetamist nii Eestis kui Afganistanis otsustati hankeid jätkata.

90-millimeetine ühekordse kasutusega granaadiheitja C90 kaalub olenevalt laskemoonatüübist 4,7-5,1 kilogrammi ning läbistab kuni 480-millimeetrist soomust. Esmajoones varustatakse uute granaadiheitjatega 1. jalaväebrigaadi üksused.

Kaitseministeeriumi kaitseinvesteeringute asekantsleri Martin Hurda sõnul parandab hange Eesti kaitseväe võimet võidelda nii vastase motoriseeritud ja soomusüksustega kui ka jalaväe üldist tulejõudu.

Sõjalise kaitse arengukava aastateks 2009-2018 üheks prioriteediks on kaitseväe ja Kaitseliidu tankitõrjevõime edasine arendamine. See hõlmab nii ühekordsete kui ka korduvasutusega granaadiheitjate ning tankitõrje raketikomplekside Milan täiendavat hankimist.

Hangitud granaadiheitjate täpne kogus ja hind on vastavalt hankelepingule konfidentsiaalne.

Toimetaja: Sven RandlaidHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: