Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Keskerakond moodustas uurimiseks tõekomisjoni

{{1293028320000 | amCalendar}}
Keskerakonna esimees Edgar Savisaar teatas tänaõhtusel pressikonverentsil, et erakonna juhatus otsustas moodustada kirikuskandaali tõekomisjoni ning erakonna lõhenemist pole mõtet oodata.
"Ärge lootkegi!" vastas Savisaar küsimusele, kas Keskerakonnas võib tekkida lõhe tema toetajate ja kritiseerijate vahel.

Savisaar märkis, et on tehtud mõningaid avaldusi, eriti õiguskaitseorganitega seotud olnud inimeste poolt, kuid kuna Keskerakond on demokraatlik, siis on eriarvamused lubatud.

Täna oli tema sõnul koos Keskerakonna juhatus, kes võttis vastu otsuse moodustada kirikuskandaali tõekomisjon. Selle esimees on kauaaegne politseitöötaja ja Lasnamäe linnaosa vanem  Kalle Klandorf, aseesimehed riigikogu põhiseaduskomisjoni aseesimees Evelyn Sepp ja Euroopa Nõukogu parlamentaarse assamblee liige Mailis Reps ning liikmed riigikogu väliskomisjoni aseesimees Enn Eesmaa, põhiseaduskomisjoni liige Lembit Kaljuvee, Kesknädala ajakirjanik Urmi Reinde ja Tallinna linnavolikogu liige Andres Rosalka.

Komisjon sai ülesande koostada raport, mis peaks valmima 28. detsembriks, rääkis erakonna juht.

Klandorf kirjeldas, et komisjon kavatseb vestelda kõigi asjassepuutuvate inimestega ja pöörduda ka kaitsepolitsei poole, et saada sealt vajalikud lindistused ja muu materjal, kui see on võimalik. "Samuti püüame rääkida Vene poolega - kõigi asjaomaste pooltega," lisas Klandorf.

Savisaar: millist seadust ma olen rikkunud?

Küsimusele, kas ta on raha küsinud, vastas Savisaar, et ta on sellele küsimusele juba vastanud. "Võite veel küsida, aga kuulake lindi pealt, te leiate vastuse üles," märkis ta.

Võimaliku umbusalduse kohta lausus aga erakonnajuht, et tema usaldusküsimus võib arutusele tulla absoluutselt igas juhatuses. "Nii Keskerakonnas kui linnavolikogus kui ka kõigis muudes organisatsioonides, kus ma olen. Iga juht peab selleks valmis olema /.../ Kuidas siis teisiti".

Ta lisas, et ei kavatse lasta juhtunul enda jõulupühi ära rikkuda.

"Millist seadust Edgar Savisaar teie meelest on rikkunud? Millist seadust ja millist paragrahvi, kui suudate seda nimetada, olge head! Kui ei suuda, siis unistage edasi," kõlas Savisaare soovitus.

Seppik: komitee loomine tuli üllatusena

Riigikogu keskfraktsiooni aseesimees Ain Seppik ütles Delfile, et tema jaoks tuli tõekomisjoni loomine suure üllatusena.

"Keda ta uurima hakkab, mida ta uurima hakkab, millised on tema volitused? Meie erakonna põhikirjas ega üheski seaduses minu teada sellist komisjoni ette nähtud ei ole," ütles Seppik

Samas lisas ta, et erakond võib mittetulundusühinguna igasuguseid komisjone teha ning kui seda peeti vajalikuks, siis soovib ta neile jõudu tööle.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: