Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Rahvusringhäälingu loomine üksmeelne

Rahandusministeerium ja ringhäälingunõukogu jõuavad ühtse rahvusringhäälingu loomise osas pärast pikka arutelu tõenäoliselt üksmeelele.

Kui rahandusministeerium plaanis rahvusringhäälingut eraldi ettevõttena, mis üüriks nii ruume kui ka tehnikat, siis praegu ei peeta seda enam vajalikuks. "Rahandusministeerium on aru saanud, et pole võimalik ringhäälingut programmi tootmiseks vajalikest vahenditest lahutada, lõviosa tehnikast kuulub ju maja juurde," sõnas Eesti Raadio juhatuse esimees Margus Allikmaa Eesti Päevalehele.

Ministeeriumi nõunik Kalle Kukk ütles, et mõtted on lähenenud ka selles osas, et kinnisvara ja tehnilist baasi võiks hallata eraldiseisev juriidiline isik. Kuke sõnul toetavad rahvusringhäälingu esindajad ja ka ministeerium ringhäälingu funktsioonide selget eristamist.

"Programmi tellimise, tootmise, kinnisvara ja tehnilise baasi haldamisega seotud tulude, kulude ja muude asjaolude üle tuleb pidada eraldi arvestust," märkis ta.

Allikmaa sõnul on praeguseks kindel, et organisatsioon tuleb ühte hoonesse, Narva maanteel paikneva krundi saamiseks on taotlus juba esitatud. "Järgmise aasta esimeses pooles, kui uuendatud ringhäälinguseadus valmis, on võimalik moodustada ühine juhatus, kes saaks kogu protsessi ja ehitust koordineerida," lausus ta.

 
 

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: