Tallinnas sõlmitakse 7. juulil rekordarv abielusid ({{commentsTotal}})

Tallinna perekonnaseisuameti ummistasid noored, kes soovivad abielluda kolmest seitsmest koosneval kuupäeval – 2007. aasta seitsmenda kuu seitsmendal päeval.
Esmaspäeva hommikul kell kaheksa ulatus saba Õnnepalee ukse taga Pärnu maanteeni ja üle poolesaja paari ootas uste avamist, et abiellumisavaldus sisse anda.

Esimesena seisid ukse taga Tatjana ja Pavel, kes tulid kohale juba neli päeva tagasi, neljapäeva õhtul kell kümme, ja tegid vahepeal aega parajaks autos. Nad pidasid ka järjekorralehte, kus uste avamise ajaks oli 39 nime.

Tallinna perekonnaseisuameti juhataja Karin Kask ütles Aktuaalsele kaamerale, et ühe päevaga saab registreerida maksimaalselt 50 abielu. Õhtuks oli selge, et sabasseisnud saavad kõik soovitud päeval pulmi pidada, päeval tulnud pidid aga teise päevaga leppima.

7. juulil registreerib Tallinna perekonnaseisuamet 47 abielu, hommikul üheksast õhtul seitsmeni ilma lõunapausita.

7. juuli vastu hakati huvi tundma juba aasta tagasi ja ametnikud veensid inimesi teisi päevi valima, et nad end ukse taga seismisest säästaksid.

"Ei teadvustata, et abieluga võib ju hoopis selle kuupäeva ilusaks elada, ükskõik milline see siis on," ütles Kask.

Need, kes aga kindlasti 7. juulil kooselu alustada tahavad, võivad mõne võimaluse kusagil veel leida. Näiteks Tartu perekonnaseisuosakonnas oli esmaspäeval oluliselt rahulikum, kuigi ka seal said lõunaks kõik 13 aega jagatud.

Tung erineb ka kirikutes - näiteks Tallinna Kaarli kirikus on 7. juulile pooletunniste vahedega surutud 20 laulatust, Jaani kirikus pole aga veel ühtegi huvilist kirjas.

Järgmine ihaldatud kuupäev võib olla 20. juuli ehk 20.07.2007.

Eelmisel aastal abiellus Eestis 6972 paari ja kooselu lahutas 3104 paari.

Toimetaja: Heikki AasaruHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: