Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ülemiste Citys lammutatakse Dvigateli metallitootmishoone

Endine Dvigateli metallitootmishoone
Endine Dvigateli metallitootmishoone Autor/allikas: Tehnolpolis Ülemiste

Täna alustati Suur-Sõjamäe tänava ääres asuva kunagise Dvigateli salajase metallitootmiskompleksi lammutamistöid, mis võivad Ülemiste Citys kaasa tuua tulla olulisi liikluskorralduse muudatusi.

Ülemiste Citys Suur-Sõjamäe tänava ääres asuva 16 000 m² hoonelammutustööd võtavad aega kuus kuud.

"Antud hoone lammutamine on Ülemiste City jaoks märkimisväärne sündmus, mille tagajärjel muutub linnak möödujatele oluliselt avatumaks ja atraktiivsemaks,“ rääkis Ülemiste Cityt arendava Technopolis Ülemiste ASi juhatuse esimees Gert Jostov.

Praegu varjab lagunenud hoone Ülemiste City raudtee poolset külge. Selle asemele on esialgu kavas rajada parkimisala laiendus, millega tekib linnakusse juurde ligikaudu 200 uut parkimiskohta.

"Edasised plaanid sõltuvad Ülemiste City värske arhitektuurikavandi järk-järgulisest valmimisest, kuid päris kindlat eesmärki, kes või mis seal tulevikus asuma hakkab, veel ei ole,“ ütles Jostov.

Gert Jostovi sõnul on tegemist mahuka ja suhteliselt keerulise objektiga, mistõttu kestavad lammutustööd keskmisest kauem ja võivad aega võtta kuni pool aastat. „Hoone asub väga lähedal Suur-Sõjamäe tänavale ja liiklusohutuse tagamiseks oleme otsustanud suuremad lammutustööd läbi viia eelkõige öösiti ja nädalavahetustel,“ selgitas ta.

Lammutusperioodi jooksul võib tulla ette muudatusi Ülemiste City liikluskorralduses, näiteks suunatakse autode liiklemine öösiti Suur-Sõjamäe tänavalt ümber Lõõtsa, Valukoja ja Ääsi tänavale.
 
Lammutatav hoone ehitati ajavahemikul 1979-1983 ja Nõukogude ajal asus seal Dvigateli sõjatehase salajane metallitööstus – majal puudusid näiteks lennujaama poole aknad, kuna seal toimuvat sooviti hoida ülima saladuskatte all.

Peale taasiseseisvumist kasutati ruume peamiselt laopinnana, möödunud aasta augustist seisis hoone tühjana. Hoone on 5-korruseline, 30 meetrit pikk ning lammutatavat pinda on seal kokku ca 16 000 m².

Toimetaja: Marju Himma

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: