Rektor ja õigusteadlased jõudsid kompromissile: õigusteaduskonna nimi säilib ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: Postimees/Scanpix
Kuigi lõpliku otsuse teeb ülikooli senat, jõuti täna mitu tundi väldanud kohtumisel kokkuleppele, et õigusteaduskonna nimi on võimalik säilitada.

Rektor ütles ERRi uudisteportaalile antud kommentaaris, et kokkusaamisel õigusteaduskonna kolleegide ja tudengitega osales palju inimesi ning seda laiapõhjalisem oli arutelu – lisaks nimeküsimusele jõuti arutada ka õigushariduse õppe sisu.

Lahendus, mis kõigile osapooltele tundus kõige paremini sobivat, oli üks senatis välja pakutud laenduskäikudest, mis sai ka senatis kõige enam hääli, ehkki mitte piisavalt, et seda otsusena kinnitada. See variant näeb ette, et suurte teaduskondade asemel tulevad nimetusena kasutusele valdkonnad, mille allüksusteks jääksid instituudid või teaduskonnad ja kolledžid.

Seega valdkondlikult võib õigusteaduskond tulevikus kuuluda socialia valdkonna alla, kuid struktuuriüksusena kannab endiselt nime õigusteaduskond.

Homme hommikul kohtub rektor TÜ Tallinna esinduses juristide ja nende esinduskogudega, et selgitada ülikooli juhtimis- ja struktuurireformi ning arutada õigusõppe ja õigusteaduse tuleviku üle.

Rektor märkis, et õigusteaduskonna ja juristide ametiliitude vahel on informatsioon erinevate reformi lahendusvariantide kohta kehvasti liikunud, millest võib olla tingitud ka vastuseis juhtimisreformile.

"Selge on see, et nemad on halevmini informeeritud sellest [juhtimisreformist - toim]. Natuke üllatusin, et rektoraat peab õigusteaduskonna ja kutseliitude vahel kommunikatsiooni arendama, aga mul pole selle vastu ka midagi. Loodan, et homme tuleb juttu ka õigushariduse sisust," ütles Kalm.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: