Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Sotsiaalmeedias levib veel üks EKRE poliitiku vastakaid arvamusi tekitav postitus

Foto: Sotsiaalmeedia

EKRE ridades riigikokku valitud Jaak Madisoni Natsi-Saksamaad puudutav blogipostitus leidis täna Eesti avalikkuses laialdast vastukaja, lisaks nendib ta ühes teises sotsiaalmeedia postituses "rahvusliku puhastuse vajadust", vahendas "Aktuaane kaamera".

Erakonna esimees Mart Helme kinnitas nii ERR.ee-le kui ka "Aktuaalsele kaamerale", et Madisoni väljaütlemised ei kajasta erakonna seisukohti. Lisaks rõhutas Helme, et Madison rääkis majandusest, mitte ei õigustanud sunnitöölaagreid.

Madison ise leiab, et ei tohiks "EKRE vastu suuntatud propagandat" tõsiselt võtta. "Samamoodi ma tuletaks meelde, et see oli aasta 2012. kevadel, kui see kirjutatud oli, samamoodi kerge irooniaga. Ei tasuks igal pool näha natsiülistamist või meie poole suunatud propagandat tõsiselt võtta," rääkis ta.

Lisaks esimesele blogipostitusele leidus täna sotsiaalmeedias veel teinegi Jaak Madisoni kunagine sõnavõtt, kus ta kommenteeris 2014. aasta kevadest pärit artiklit, mis rääkis Eestis elavatest venelastest, järgmiste sõnadega: "Paraku on tõsiasi, millest alles nüüd hakatakse ka laiemalt aru saama ning tunnistama, et on vaja rahvuslikku puhastust, mis looks eelduse, et ülekaalu saavutaksid venelaste hulgas just need eestimeelsed :)"

Madison ise kinnitas postituse kirjutamist, kuid leiab, et teda on valesti mõistetud.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Sven Mikser välistas valitsuskoostöö EKRE-ga, viidates erakonna esimehe soovimatusele Jaak Madisoni blogipostitus hukka mõista.

Sama seisukohta jagas ka Reformierakonna liige Jürgen Ligi ning lisas, et sellised sõnavõtud takistavad ka edaspidist koostööd Eesti Konservatiivse Rahvaerakonnaga.

"Ma arvan, et sellise inimese tee poliitikas on kinni. Euroopas nii karjääri teha ei saa, aga rahvas tahtis valida põrsast kotis ja sai põrsa kotis. 20-aastaselt ei saa inimene nii rumal olla ja nii jõhker. Ja ega ta targemaks pole saanud. Ootaks ikkagi tema erakonnalt hukkamõistu. Nende reageering praegu ei olnud asjakohane," nentis Ligi "Aktuaalsele kaamerale".

Toimetaja: Janet Õunapuu, Laur Viirand, Rain Kooli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: