Linnukaamerad pakuvad huvilistele palju rõõmu ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Kodukakkudel Klaral ja Klausil algas sel kevadel kaamerate ees kuues eetrihooaeg. Paaril koorus aprilli esimeses pooles viis poega, kellest kolm on täna elu ja tervise juures. Lisaks kodukaku-, hiireviu-, ja musta toonekure kaamerale on linnusõpradel võimalik nüüd jälgida ka kalakotka tegemisi.

Kodukakud on ühed varasemad pesitsejad Eesti lindude seas, seepärast sai juba märtsi algusest jälgida, kuidas Klaara pesal tublilt viit muna haub ja kuidas Klaus talle hiiri või konni söögiks toob, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Esimeste poegade koorumise aegu olid pesas kohal mõlemad vanemad, ühtviisi ärevad. Kahjuks koorusid viimased kaks poega teistest mõned päevad hiljem ning jäid seetõttu suurematele alla.

Ornitoloog ja kakukaamera projekti eestvedaja Renno Nellis rääkis, et kolm linnupoega pesas on kakupaari kohta tubli tulemus ja juba paari nädala pärast võib näha, kuidas pojad pesast välja ronima hakkavad. Kusjuures, enne lendama hakkamist harjutavad pojad puudel ronimist, lisaks vanalindudele abiks ka nokk ja küünised.

Sel ajal võib kakupoegi okstel istumas märgata üsna kergesti, sest värsked ilmakodanikud ei oska end veel loodusesse peita. Renno Nellis selgitas, et puuoksal silmad kinni mõnulev kakupoeg on omas elemendis. Kes aga pisikese kakulise puu alt maapinnalt leiab, võiks ta tagasi okstele aidata, et ta teistele loomadele saagiks ei jääks. Kindlasti tuleb kätte panna kindad - ka pisikesel kakul on teravad küünised.

Kes haudeperioodi jälgimisest huvitatud on, võib seda teha tänavuse aasta linnu, hiireviu kaamerast. Kummaski jälgitavas pesas on kolm muna ning poegade koorumist on oodata mai alguses. Ornitoloogiaühingu korraldatud konkursiga valiti kahele viupaarile ka nimed: Mari ja Margus ning Kalju ja Katrin.

Mõne päeva eest lisasid Kotkaklubi ja ornitoloogiaühing looduskaamerate sekka ka uue kanali. Suured rändajad, kalakotkad on teel Aafrikast tagasi Eestisse ja võtavad õige pea kaamera ees pesitsuspoosi sisse.Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: