Indoneesia hukkas kaheksa surmamõistetut ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1430231946000 | amCalendar}}
Foto: Reuters/Scanpix

Indoneesias hukati kokku kaheksa inimest, kes olid süüdi mõistetud narkoäris.

BBC kirjutab, et kaheksa süüdi mõistetud narkokaubitsejat on Indoneesias hukatud mahalaskmise läbi.

Hukkamised toimusid Besi vanglas Nusakambangani vanglasaarel. Hukatute seas olid ka kaks Austraalia kodanikku Andrew Chan ning Myuran Sukumaran. Meeste perekondadel lubati neid täna enne hukkamist viimast korda näha.

Hukati ka neli Nigeeria kodanikku, üks brasiillane ning üks indoneeslane. Edasi lükati siiski gängi ainsa naise, filipiinlanna Mary Jane Fiesta Veloso hukkamine.

Jakarta ei ole tulnud vastu Austraalia ja rahvusvaheliste organisatsioonide üleskutsetele loobuda hukkamisest, vahendas varem "Aktuaalne kaamera".

Kokku ootab narkokuritegude tõttu surmaotsuse täideviimist üheksa välismaalast ning üks indoneeslane.

Hukatavate seas on aafriklasi, brasiillane, filipiinlane ning ka kaks austraallast, kelle päästmise nimel on Canberra pannud käiku kogu oma diplomaatilise võimekuse.

Austraalia peaminister Tony Abbot on saatnud Indoneesia võimudele isiklikult armuandmispalve. Ja mitte ainult tema. Oma palve on saatnud kõik veel elus olevad Austraalia ekspeaministrid. On tuletatud meelde Austraalia panust tsunamijärgse Indoneesia aitamisel, on hoiatatud tõsise diplomaatilise kriisi eest.

Ent Jakarta on jäänud endale kindlaks. Indoneesia võimude väitel juhtisid austraallased mõjukat heroiini müügi gängi.

Täna anti surmaminejate sõpradele ja pereliikmetele viimane võimalus oma lähedasi elusalt näha. Kiirabiautod tõid vanglasse juba ka kirstud kohale.

"Olen tehnika ja hukkamisseadmed üle kontrollinud. Politsei on omalt poolt valmis," kinnitas Kesk-Java politseijuht Nur Ali.

Viimast korda nägi oma kliente ka hukatavate advokaat, kellel oli kaasas pilt ühisest südamest, millele hukatavad olid signeerinud.

"Ja surmamõistetud Myuran ütles mulle, aitäh, et meisse uskusite, võidelge palun selle eest, et surmanuhtlus ära kaotataks," märkis advokaat Todung Mulya Lubis.

Veel viimasel hetkel palusid hukatavate lähedased kaamerate ees armu.

"Ma kutsun presidenti üles kasutama ära praegu veel olemasolevat võimalust peatada see julmus, ebaväärikas karistamine," lausus hukatava austraallase vend Michael Chan.

Indoneesia karistused narkokuritegude eest on ühed maailma karmimad. Hukkamismeetodiks on mahalaskmine.

Toimetaja: Liis Velsker

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: