Fotod ja video: Tallinna juudi kooli katuselt kukkunud jääkamakas purustas auto katuse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1453818628000 | amCalendar}}

Täna hommikul kukkus Tallinna juudi kooli katuselt jääkamakas, mis purustas auto katuse. Ükski inimene vigastada ei saanud.

Juht andis õnnetuset teada munitsipaalpolitseile, kirjutab rus.err.ee.

Maja ümber ei olnud eelnevalt paigaldatud hoiatavaid linte. Need pandi sinna pärast õnnetust.

Kool vabandas juhtunu pärast.

"Meil on juhtunu pärast väga kahju. Vaid kaks päeva tagasi eemaldati katuselt jääpurikad, kuid ilmastikuolud on sellised, et lumi jätkuvalt kogunes ja nüüd tuli järsk temperatuuri langus," rääkis direktor Igor Lirisman.

Mupo: palju ohuallikaid on nii maapinnal kui ka katuseräästas

Munitsipaalpolitsei ametil on täna tulnud kuuel korral fikseerida allakukkunud lumest või jääkamakatest põhjustatud automõlkimist.

Kuigi tegemist on õnnetusjuhtumitega, on patrulli sõnul paljuski süüdi autojuhid ise, kes ei oska ohtu hinnata: visuaalselt on näha, et katuselt on kohe alla kukkumas lumelaam, jääkamakad või purikad, aga sellele vaatamata pargitakse rahulikult otse ohuallika alla.

Täna olid väljakutsed lumest põhjustatud autokahjustuste fikseerimiseks Karu tänava ja Tatari tänava hoovides, Endla tänaval, Olevimäel, Merimetsa haigla juures ja Kreutzwaldi tänaval, kusjuures Karu tänava auto kuulub ilmselt mahakandmisele.

Mupo hoiatab, et ka inimesed peaksid praegustes oludes olema palju ettevaatlikumad. Näiteks Suur-Kloostri tänaval paigutatud ohtu tähistava märgistuslindi juurest polnud patrull jõudnud veel lahkuda, kui alla potsatas suur hulk rasket lund ja seda otse inimeste jalge ette. Sellele vaatamata jätkasid inimesed rahulikult oma teekonda otse uute võimalike lumekamakate all ja seda vaatamata inspektoritele valjuhäälsele hoiatusele.

Mupo kirjeldas, et ka vanalinnas kõndivad ranitsatega koolipoisid kõndisid libeduse tõttu hoolikalt maha vaadates küll ettevaatlikult, aga paraku toimus see ettevaatlik kõnd suure ohuallika all – räästa kohal oli suur lumelaviin tulekul.

"Seega, lapsevanemad, palun selgitage lastele potentsiaalseid ohte. Hetkel on neid piisavalt nii maapinnal kui ka salkavalas katuseräästas," tõdes mupo.

Autojuhtidele paneb mupo südamele: "Parkige oma autod turvaliselt, võimalikult kaugele ohuallikatest. Vanalinnas on aga targem parkimisest loobuda, sest seal toimuvad täna ja ilmselt ka homme intensiivsed katusekoristustööd. Teie autod on seega alla kukkuva lume ja jää vahetus läheduses. Täna on koristusfirmad ning korteriühistud pidevalt mupo korrapidajalt abi otsinud autoomanike leidmisel, et paluda autod katusekoristuse ajaks ümber parkida." 

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: