Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Linn kutsub tartlasi valima uut bussikujundust

Kavand
Kavand Autor/allikas: Tartu linnavalitsus

Seoses uue bussiliiniveo riigihankega uuendab Tartu linn ka busside väljanägemist ning ootab tartlasi uue kujunduse valimisel arvamust avaldama tänasest kuni 14. veebruarini.

"Uut liiniveolepingut ette valmistades on tehtud põhjalikku eeltööd, et pakkuda tartlastele võimalikult head teenust, samal ajal säästes ka linnakeskkonda. Kuna uus leping toob Tartu tänavatele ka uued bussid, siis on sobiv hetk ka busside väljanägemist värskendada, sest ilusad linnaliinibussid on kujunenud juba omamoodi Tartu kaubamärgiks," ütles Tartu linnapea Urmas Klaas.

Linnavalitsus kaasas uue bussikujunduse leidmisele Tartu Kõrgema Kunstikooli meedia- ja reklaamikunsti osakonna tudengid, kes pakkusid välja rea kavandeid. Professionaalne žürii valis tudengite töödest välja kuus kavandit, mille kohta oodatakse nüüd ka linnaelanike arvamust.

Lõpliku otsuse, millised võiksid näha välja Tartu bussid järgneval kümnel aastal, teeb linnavalitsus lähtudes nii žürii kui ka linlaste arvamusest.

Praegune liiniveoleping AS-iga SEBE lõpeb Tartu linnal 2017. aasta suvel.

Lähiajal kuulutatakse välja uus liiniveohange.

Esialgsete hanketingimuste kohaselt on kavas linna ühistranspordis võtta kasutusele kõik uued ja madalapõhjalised bussid. Plaanis on suurendada busside arvu ja loobuda väikese mahutavusega bussidest. Arutelud on käimas gaasiküttel töötavate busside kasutamise osas.

Uus liiniveoleping sõlmitakse kümneks aastaks.

Bussikavanditega saab tutvuda ja hääletada aadressil http://www.tartu.ee/bussikavandid.

Oma eelistusest võib teada anda ka linnavalitsuse infokeskuse telefonil 7 361 101 nimetades lemmikkavandi numbri ja enda kontaktandmed.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: