Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Pangaliit: Eesti noorte finantskäitumine vajab parandamist

Uus 20-eurone pangatäht
Uus 20-eurone pangatäht Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Eesti Pangaliit pöörab koostöös liikmespankadega teistkordselt toimuva rahatarkuse kuu raames tähelepanu eestlaste finantskirjaoskusele ning märtsis annavad pankade töötajad ligi sajas koolis põhikooli ja gümnaasiumi noortele rahatarkuse tunde.

Rahatarkuse kuu raames jagatakse noortele teadmisi eelarve planeerimisest, laenamisest, säästmisest ning investeerimisest. Viimase viie aastaga on algatuse raames saanud vajalikke teadmisi rahaasjadega toimetulekuks ligi 20 000 noort üle Eesti.

Rahatarkuse kuu eesmärk on tähtsustada finantskirjaoskust ja teadvustada eestimaalastele arukaid finantskäitumise põhimõtteid. Viimaste uuringute kohaselt on Eesti elanike finantskirjaoskuse tase küll tõusmas, kuid arenguruumi jagub endiselt.

“Eesti elanikud on viimase viie aasta jooksul hakanud rohkem oma sissetulekute ja väljaminekute kohta eelarvet pidama. Leibkondade eelarve olemasolu on tõusnud 33 protsendilt 44 protsendile,” tõi Eesti Pangaliidu tegevdirektor Katrin Talihärm positiivse näite uuringufirma Saar Poll poolt Eesti elanike seas läbi viidud finantsalase kirjaoskuse uuringust.

Talihärmi sõnul tuleb tööd jätkata eeskätt noortega, kes õige pea iseseisva elu ning suuremate finantsotsustega kokku puutuma hakkavad.

“Ehkki meie õpilaste teadmised rahaasjadest on üldiselt muu maailmaga võrreldes korralikud, siis praktikas neid teadmisi siiski millegi pärast kasutada ei osata,” lisas Talihärm.

Eeskätt noortele mõeldes on loodud ka eraldi rahatarkuse Facebooki lehekülg, kus on võimalik hoida silm peal harival sisul, mis aitaks teadmiste ja tegeliku käitumise vahelist lõhet vähendada: https://www.facebook.com/rahatarkus/ 

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: