Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tuleohtlik aeg on käes: lõket võib teha vaid ettenähtud kohtades

Foto on illustreeriv.
Foto on illustreeriv. Autor/allikas: PPA

Viimase nädalaga on järsult kerkinud maastikupõlengute arv, mistõttu kehtestatakse homsest tuleohtlik aeg, mil lõket tohib teha üksnes selleks ette nähtud kohtades.

Metsas liikujatel on lõkke tegemisel ja grillimisel soovitatav kasutada riigimetsa majandamise keskuse lõkkekohti.

Päästeameti tuleohutusjärelvalve osakonna juhataja Marko Rüü sõnul on viimase paari nädalaga hüppeliselt kasvanud põlengute arv looduses. „Enamikul juhtudel ongi põlengud looduses alguse saanud hooletust lahtise tule kasutamisest,“ ütles Rüü.

Lõkke tegemisel nii metsas, maastikul kui ka koduaias tuleb järgida tuleohutusnõudeid. Lõkkease tuleb teha mittesüttivale pinnale, lõket tohib teha vaid vaikse tuulega, hoides käepärast esmased kustutusvahendid. Lahtist tuld ei tohi jätta järelevalveta, sel tuleb lasta lõpuni põleda, lõkkejäägid kustutatakse veega või summutatakse näiteks liivaga. Oluline on jälgida, et lõkkest ei saaks algust kulupõleng. Kulupõletamine on Eestis aastaringselt keelatud ja karistatav tegevus.

Avalike lõkkekohtade ja grillimisplatside asukohti võib uurida kohalikust omavalitsusest. 

Täpsemat infot tule tegemise ohutusnõuete kohta saab päästeala infotelefonilt 1524.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: