Galerii: kümned tuhanded inimesed osalesid täna Teeme Ära talgupäeval ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1462599378000 | amCalendar}}

Üle Eesti peeti täna "Teeme ära" talgupäeva. Talgupäeval lõi kaasa 42 000 inimest ligemale 2000 erineval talgul. Kuigi tänavune talgupäev keskendus merele ja veeohutusele, leidsid talgulised oma kodukohtades ka just need tööd, mis kõige pakilisemalt tarvis ära teha.

Talgupäeva raames oli kavas püstitada üle Eesti kokku 474 veeohutuse stendi, mille jaoks sai tänavu taotleda tasuta päästevahendid ja ohutusjuhendi. Vaata kaardilt, kuhu on kavas paigaldada päästevahendite komplektid ja infotahvlid.

Teeme Ära talgupäeva raames toimus kõige rohkem küla-, heakorra- ja looduskaitse talguid, üha enam ka korteriühistute talguid ning noortega ja noortekeskustega seotud talguid. Mitmel pool võeti lisaks veeohutusele tähelepanu alla ka tuleohutus. Paiguti koristati prügi, mõnel pool peeti pärast tööd mõttetalguid.

Talgupaikadest kogunevaid vahetuid muljeid saab kogu päeva jooksul jälgida talguveebist aadressil www.teemeara.ee/otse.

Talgulised saavad jagada oma muljeid ja talguleide aadressil www.teemeara.ee/talgulood. Pilte võib jagada talgupäeva FB lehel või saata oma piltide lingi e-postiga aadressile info@teemeara.ee (juurde märkida talgute nimi ja koht). Talgupäeva videod saab üles laadida Youtube'i märksõnaga ”Teeme Ära 2016”.

Teeme Ära talgupäev peetakse traditsiooniliselt mai esimesel laupäeval ning iga kogukond saab ise otsustada oma talgutööd ja tegemised. 2015. aastal korraldati üle Eesti 1808 talgut, millest võttis osa 47 136 inimest ehk 3,6% eestimaalastest.

Talgupäeva korraldavad Eestimaa Looduse Fond, Eesti Külaliikumine Kodukant ja nende ümber koondunud võrgustik.

Talgupäev toimus ka väljaspool Eestit

Teeme Ära talgupäeva eestvedaja Tarmo Tüür rääkis "Vikerhommikule" antud intervjuus, et lisaks Eestile toimuvad talgud ka mujal maailmas.

"Eestlaskond üle maailma on sel päeval aktiivne. Soomes Turus on kolmed talgud üles pandud seal elavate eestlaste poolt. Lisaks on ka Kanadas Toronto lähistel, kus on ka tugev eestlaskond. Neil on plaanis Jõekäärul teha laste- ja noortelaagri korrastustöid," selgitas Tüür.

"Nii et ka kaugem mõõde on meie talgukaardil olemas," lisas ta.

Teeme Ära koristustalgud on liikunud üle maailma ka teistesse riikidesse. 2012. aastal pidas eestlaste üleskutse tulemusel talguid ligi 100 riiki.

2018. aastal toimub eestlaste eestvõttel suur maailmakoristuspäev, milles osaleb lootuste kohaselt vähemalt 150 riiki. Lisaks sellele, et planeet saab sel päeval loodetavasti hoobilt palju puhtamaks, peaks sellest saama Eesti 100. sünnipäeva üks tähtsamaid rahvusvahelisi sündmusi.

Vaata ka "Aktuaalse kaamera" lugu tänastest talgudest:

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: