Poola uurijad tuvastasid rikkumisi 2010. aasta lennuõnnetuse uurimises

Poola uurijad on leidnud esimesi vihjeid 2010. aasta presidendi lennuõnnetuse uurimise rikkumise kohta.
Raporti kohaselt on esimese uurimise ajal tõendusmaterjali rikutud, vahendas "Aktuaalne kaamera".
Sellele viitavad väidetavalt mõlema musta kasti salvestised, kus ühel on kustutatud kolm ja teisel viis sekundit heli, teatas uudisteagentuur AFP.
Kuus aastat tagasi Venemaal Smolenskis toimunud lennuõnnetuses hukkusid president Lech Kaczynski ja tema 95-liikmeline kõrgetasemeline kaaskond.
"Isiklikult olen üllatunud, et Venemaa ei taha meile tagasi anda lennuki vrakki, sest fakt, et Venemaa seda teha ei taha, põhjustab erinevaid spekulatsioone, mis ei ole Venemaale soodne asjade käik. Normaalsetes oludes, kui pole midagi varjata, antaks teisele riigile ta omand tagasi. Jah, see lennuk oli toodetud Venemaal, see oli Tupolev, kuid see oli Poola omand. Poola oli selle lennuki ostnud ja on seetõttu ka vraki omanik. Nii Poolas kui ka rahvusvaheliselt on tekkinud küsimus: miks Venemaa ei ole juba kuus aastat Poolale tema omandit tagastanud?" küsis Poola president Andrzej Duda.
Toimetaja: Merili Nael









