Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Leedo: leping riigiga on mulle viimase 20 aasta lihtsaim teenistus

Foto: Siim Lõvi/ERR

Saaremaa Laevakompanii (SLK) omaniku Vjatšeslav Leedo sõnul on parvlaevade ajutine rentimine mandri ja saarte vahelistele liinidele TS Laevadele mugav ja tulus äri.

"See on 20 viimase aasta jooksul üks kergemini tulev raha," ütles Leedo usutluses ERR-ile.

Täpseid numbreid Leedo ei nimetanud. Küsimusele, kas tema kompanii küsis parvlaevade eest turuhinda vastas Leedo, et turuhid on see, milles kokku lepitakse.

Leedo ütles, et riigile kuuluva Tallinna Sadama tütarfirmal TS Laevad oleks olnud oluliselt odavam SLK-ga lepingut pikendada. "Kui oleks pikendatud, siis oleks riigile tulnud oluliselt odavam ja poleks mängitud reisijate närvidel," ütles Leedo.

SLK poole aga TS Laevad Leedo sõnul aga ei pöördunud, kuigi oli juba ammu selge, et uued parvlaevad Türgist 1. oktoobriks sõitma ei hakka. "Kahjuks seda ei tehtud. Poleks ka ettapanekut vaja olnud, sest seadus ja vana leping nägid ette, et riigil on võimalus lepingut ühepoolselt samadel tingimistel pikendada kuni kaks aastat."

Leedo väitis, et TS Laevad justkui häbeneksid SLK-lt nõu küsida, sest praegusega sarnane madal veetase on viimase 22 aasta jooksul olnud vähemalt kuus korda, kuid laevad on käinud ja reisijad pole saanud probleemidest arugi. "Aga eks saavad omad vitsad kätte ja küll nad õpivad."

SLK-l on praegu saarte ja mandri vahel sõitvatele praamidele ostjad olemas, kuid Leedo sõnul on need niikaua TS Laevade käsutuses, kui tarvis. "Me ei arvanud, vaid teadsime, mis tulnud. Seepärast ei müünud laevu ega rentinud mujale. Kui makstakse, tuleb kodus tööd teha."

Leedo ütles, et pärast uute parvlaevade tulekut SLK tegevust ei lõpeta, ta rääkis, et käsil on mitmeid projekte ja võimalik, et alustatakse kaubavedudega.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: