Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Nii Kruuda kui Rehe peavad end Tere juhiks

Oliver Kruuda
Oliver Kruuda Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Tere AS-i omaniku Oliver Kruuda sõnul tähendab Tartu maakohtu esmaspäevane otsus seda, et ettevõtte uuel juhtkonnal puudub esindusõigus, mistõttu piimatööstust juhib endine nõukogu ja juhatus eesotsas Oliver Kruuda endaga.

"Tartu maakohtu registriosakonna otsus tähendab otseselt ja üheselt seda, et uuel nõukogul puudub pädevus ning seetõttu ei ole tekkinud ka Aivar Rehel esindusõigusega seotud õigusi," ütles Kruuda BNS-ile.

Küsimuse peale, kas seni kuni Tartu maakohtu otsus on jõus, jätkab Tere AS-i juhtimist Oliver Kruuda, vastas ta jaatavalt. "Lisaks igapäevajuhtimisele on eesmärgiks viia lõpuni seni kavandatud tegevusplaanid," märkis ta.

Samas ütles ka Tere emaettevõtte pankrotihalduri poolt piimatööstuse uueks juhiks pandud Aivar Rehe, et kavatseb juhina jätkata.

Tere teatas esmaspäeva õhtul, et kohtu registriosakond ei kinnita Tere AS-i uut nõukogu ja juhatust kuni Harju maakohtus poolelioleva tsiviilasja lõppemiseni. Registriosakond ei aktsepteeri pankrotihalduri poolt aktsionäri esindajana 19. oktoobril tehtud otsust ja uue nõukogu otsust registrikannete muutmise alusel.

Harju maakohus kuulutas möödunud nädala kolmapäeval välja Oliver Kruuda piimatööstuse Tere AS-i emaettevõtte Elveda OÜ pankroti, millega seoses vahetas pankrotihaldur välja ka Tere nõukogu ja juhatuse, määrates muuhulgas ettevõtte juhiks Aivar Rehe. Oliver Kruuda esindajad kaebavad pankrotimääruse edasi.

Toimetaja: Merilin Pärli

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: