Leht: Tere piimatööstuse maksuvõlg suureneb hoolimata stabiilsest kasumist

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Aivar Rehe Autor/allikas: Tairo Lutter/Postimees

Avalikest andmetest selgub, et piimatööstuse Tere maksuvõlg riigile on oktoobri lõpust kuni praeguseni suurenenud 1,2 miljoni euro pealt 1,9 miljoni euro peale, smas väidab Tere juhatuse liige Aivar Rehe, et ettevõte täidab kohustusi kindlalt ajatatud graafiku järgi.

"Tere töötab väga hästi, ettevõte töötab väikeses jooksvas kasumis ja mingeid makseprobleeme ei ole. Maksud on deklareeritud ja ajatatud. Ettevõte täidab kohustusi ajatatud graafiku järgi," ütles Tere juhatuse liige Aivar Rehe Eesti Päevalehele.

Rehe usub, et on Teres suutnud taastada töörahu ja töised suhted piimatootjatega, makstes piima eest jooksvalt ja keskmiselt 27–30 senti liitrilt.

"Piima kokkuostuhind on sügisel tõepoolest kõvasti tõusnud. Praegu ostab Tere päevas kokku umbes 120–150 tonni piima. Seda on Tere tootmisvõimsusega võrreldes muidugi väga-väga vähe, eriti kui arvestada, et ainuüksi Põlva tehas võiks iga päev vastu võtta 1000 tonni piima," nentis ta.

Rehe sõnul on nad Tere omaniku Oliver Kruudaga rollid väga selgelt ära jaganud ehk tema ei sekku Kruuda läbirääkimistesse uue omaniku leidmiseks ja Kruuda ei sekku tehaste operatiivjuhtimisse.

"Igal õhtul kella 21–22 vahel arutame siiski kiired ja päevakajalised küsimused läbi," ütles Rehe.

Kui Tere nõukogu uus esimees, pankrotihaldur Maire Arm kõrvaldas Kruuda ettevõtte juhatuse liikme ametist, võeti Tere omanikult Kruudalt ka ligipääs firma ruumidesse.

Terel on nõudeid kokku 48,3 miljoni euro eest, laenuvõlg moodustab sellest ligi 36 miljonit eurot.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: