Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Leht: Vene väed viidi Krimmis Ukraina raketikatsetuse eel kõrgendatud valmisolekusse

Vene sõjaväebaas Krimmis Sevastopolis.
Vene sõjaväebaas Krimmis Sevastopolis. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Vene õhukaitseväed Krimmis on viidud kõrgendatud valmisolekusse enne Ukraina kavandatavat raketikatsetust poolsaare lähistel, kirjutas uudisteagentuur TASS Krimmi sõjaväeallikale tuginedes.

Moskva on protesteerinud kava vastu viia katsetused läbi 2014. aastal Ukrainalt annekteeritud Krimmi lähistel, vahendas Reuters.

Ukraina teatas, et 1. ja 2. detsembriks kavandatud raketikatsetused on seaduslikud ja need viiakse läbi vastavalt rahvusvahelistele kohustustele ja lepingutele.

"Ukraina harjutused on nagu avalike suhete võte, mille eesmärk on luua ärevat olukorda. Igal juhul sõjavägi näeb seda tõsise ja võimaliku ohuna ning seetõttu on Vene õhukaitsejõud Krimmis viidud kõrgendatud valmisolekusse," ütles allikas TASS-ile.

"See ei kehti ainult maismaaüksustele, vaid ka laevastiku õhukaitsejõududele, kuna Musta mere laevastiku laevad saavad iseseisvalt niisuguseid ohtusid tõrjuda," ütles allikas.

Ukraina katsetab Hersoni oblasti õppusel juhitavaid keskmaarakette

Ukraina õhujõudude õppuse käigus toimuvad Hersoni oblastis juhitavate keskmaarakettide katsetused, ütles Interfaxile Ukraina relvajõudude pressiteenistuse ülem Roman Jurtšõlo.

"1.-2. detsembril toimuvad õppused, mille raames katsetatakse juhitavaid keskmaarakette. Sellesse üritusse kaasatakse õhujõud, raketi-, side ja raadiotehnilised üksused ja droonid. Üks õppuste osa on juhitavate keskmaarakettide tulistamine," ütles ta kolmapäeval.

Jurtšõlo rõhutas, et "õppused toimuvad eranditult Ukraina õhuruumis ja avamerel, need leiavad aset ranges vastavuses rahvusvahelise õiguse reeglitele".

Ta mainis seejuures, et Ukraina relvajõud valmistasid selleks õigeaegselt ette ja esitasid ametliku teadaande. Teisipäeval edastas Ukraina uue teadaande, mis määratleb ohtliku lennuala Musta mere kohal.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: ERR/Interfax-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: