Trump esitas erukindral Kelly ametlikult sisejulgeolekuministriks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Donald Trump ja erukindral John Kelly.
Donald Trump ja erukindral John Kelly. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

USA presidendiks valitud Donald Trump teatas esmaspäeval, et nimetab uueks sisejulgeoleku ministriks erukindral John Kelly.

Kelly on kolmas endine sõjaväelane, kelle Trump on oma administratsiooni kutsunud.

"Kindral John Kelly aastakümnete pikkune sõjaväeteenistus ja pühendumine võitlusele terroriohu vastu meie riigis teeb temast ideaalse kandidaadi sisejulgeoleku ministri kohale," ütles Trump avalduses. "Ta on õige inimene juhtima ebaseadusliku sisserände peatamist, meie piiride kindlustamist, transpordijulgeoleku ameti töö tõhustamist ning luure- ja õiguskaitsejõudude töö koordineerimise parandamist."

Kelly on juhtinud USA lõuna väejuhatust, mis tegeleb USA sõjaliste operatsioonidega Kesk- ja Lõuna-Ameerikas ning Kariibi mere piirkonnas.

"Olen tänulik enda esitamise eest sisejulgeoleku ministriks presidendiks valitud Donald Trumpi kabinetis," ütles Kelly avalduses. "Ameerika rahvas hääletas neil valimistel terrorismi peatamise, oma piiride suveräänsuse taastamise ning poliitkorrektsuse lõpetamise poolt, mis on juba liiga kaua dikteerinud meie lähenemist rahvuslikule julgeolekule. Asun nende teemadega tegelema sihikindlalt ning pidades kinni põhiseadusest. Mul on au võimaluse eest jätkata meie riigi ja rahva teenimist."

Tema viimaste töökohtustuste hulka kuulus Guantánamo kinnipidamiskeskuse juhtimine.

Kelly liitus merejalaväega 1970. aastal ja läks erru tänavu. Sellega lõppes tema kolmeaastane teenistus USA Lõuna väejuhatuse ülemana.

Kelly teenis kolm korda Iraagis ning kaotas Afganistani sõjas poja.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: