X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Haapsalu piiskopilinnus ja muuseum läbib põhjaliku uuenduskuuri

Järgmise aasta teises pooles algavad Haapsalu piiskopilinnuses arendustööd ja 2019. aasta kevadel peaks valmis saama uue ilmega muuseum ja külastuskeskus.

Siiani on Haapsalu piiskopilinnuse muuseumi puhul olnud takistuseks, et linnuses puudub küte, mis seab aastaajast tulenevad piirid muuseumi avatuna hoidmisele. 1980. aastatel alustatud taastamistööd jäid hoones pooleli ja ekspositsioonile oleks ruumi juurde vaja, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Tänu piirkondade konkurentsivõime tugevdamise meetmest saadud toetusele on nüüd plaanis luua moodne muuseum ja külastuskeskus. Keskseks eksponaadiks jääb endiselt linnus, mis on vahendiks kõigi teemade tutvustamisel.

"Saame näidata kõike seda, mis toimus keskaja igapäevaelus, toimus poliitikas, toimus linnaehituses, kuidas arenes üks linn, mis toimus relvastuses, mis toimus meditsiinis," rääkis linnuse juhataja Kaire Tooming.

Lisaks ajaloolistele esemetele on keskaegse elu illustreerimiseks plaanis kasutada palju interaktiivseid elemente, kuid seda mitte puuteekraanide, vaid mehaaniliste mudelite näol.

Muuseumi arhitektuurikonkursi võitnud büroo KAOS Arhitektid töö autoriteks on Margit Aule, Margit Arbus, Siim Karro ja Mart Kadarik. Kavand näeb ette moodsa sissepääsupaviljoni rajamise ja linnusemüüridele viivaid radasid.

Kui praegu külastab linnust aastas 22 000 inimest, siis pärast arendustöid loodetakse seda numbrit kasvatada 40 000-ni ja kaugemas tulevikus kuni 65 000-ni.

Kokku lähevad tööd linnuses maksma 4,6 miljonit eurot, millest 3,2 miljonit moodustab piirkondade konkurentsivõime tugevdamise meetmest saadud toetus.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: