Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Komisjon soovitab Pöide ja Ruhnu ühendada Saaremaa vallaga

Ruhnu
Ruhnu Autor/allikas: Liis Treimann/Scanpix

Haldusreformi Lääne-Eesti piirkondlik komisjon tegi valitsusele ettepaneku ühendada nii Pöide kui ka Ruhnu vald Saaremaa vallaga.

Komisjoni esimees Väino Tõemets sõnas Saarte Häälele, et komisjon tegi ettepaneku ühendada Pöide vald Saaremaa vallaga ning samuti ei toetanud komisjon Ruhnu valla esitatud eranditaotlust.

Kohapealse nõudluse vähesusest sõltumata tuleb Ruhnu saarel tagada elanikele vajalike avalike funktsioonide täitmine, nagu näiteks haridus, sotsiaalteenused, esmatasandi tervishoid, taristu ning lisaks maandada saarelisusega kaasnevaid riske, nagu energiavarustus, side ja kommunikatsioon, transpordiühendus, esmaabi ja päästevõimekus ja korrakaitse, märkis Tõemets.

Praeguses olukorras pole Ruhnul võimalik tagada kõigi ametnike kõrget kompetentsi ja vajalikku spetsialiseerumist avalike teenuste kvaliteetseks osutamiseks. Sellest lähtuvalt tegi piirkondlik komisjon valitsusele ettepaneku valla ühendamiseks teiste Saaremaa omavalitsustega.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: