Holland loeb küberrünnakute hirmus valimistel hääled kokku käsitsi

Autor/allikas: Michael Kooren/Reuters/Scanpix

Hollandi 15. märtsi valimistel loetakse kõik hääled kokku käsitsi, et vältida võimalust, et automaatseid häältelugemise süsteeme häkitakse, teatas RTL News.

Ringhääling tsiteeris siseminister Ronalt Plasterkit, kelle sõnul on võimalus, et valimistesse püütakse häkkimisega sekkuda, vahendas Reuters.

Ministri sõnul on viiteid sellele, et "osadel isikutel, näiteks venelastel, võib olla huvi Hollandi valimisprotsessi vastu".

"Tulevastel valimistel me läheme tagasi vana hea paberi juurde," ütles ta. 

USA endise presidendi Barack Obama administratsiooni ja USA luure sõnul soovis Venemaa sügisel toimunud presidendivalimiste ajal korraldatud küberrünnakutega kahjustada kandidaat Hillary Clintoni mainet ning samal ajal aidata kaasa Donald Trumpi võidule. Venemaa on need süüdistused tagasi lükanud.

Ka Trump on pärast pikka kahtlemist hiljem tunnistanud, et Demokraatliku Parteid tabanud rünnakute taga seisab Venemaa.

Venemaad on lisaks USA valimistele kahtlustatud ka katsetes küberrünnakute ja infosõja abil mõjutada poliitilist olukorda ka teistes lääneriikides, sellistest ohtudest on räägitud näiteks Prantsusmaal, kus kevadel toimuvad presidendivalimised, ning Saksmaal, kus septembris leiavad aset parlamendivalimised.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: