Kohus lasi röövimiselt tabatud räppar Beebilõusta vahi alla võtta ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1486374868000 | amCalendar}}

Harju maakohus nõustus esmaspäeval prokuröri taotlusega ja andis loa võtta laupäeval Tallinnas Koplis äpardunud röövimiselt tabatud kohalik räppar Andrus Elbing, artistinimega Beebilõust, vahi alla.

Põhja ringkonnaprokuratuuri abiprokuröri Enge Selge taotlusel vahistati Elbing (35) esialgu kuni kaheks kuuks, et vältida tema poolt uute kuritegude sooritamist või kriminaaluurimise eest pakku minekut.

Häirekeskus sai laupäeval kell 12.30 teate, et Tööstuse tänaval ähvardati kaupluse müüjat noaga ja üritati kassast raha röövida, ütles politsei pressiesindaja Marie Aava ERR.ee-le.

Kesklinna politseijaoskonna patrullpolitseinikud jõudsid kuriteopaika kahe minutiga ning nende saabudes oli kaupluses Elbing, kellel oli käes nuga.

Politseinikud andsid talle korralduse nuga maha visata ning kauplusest väljuda ning politsei kinnitusel allus ta korraldustele ja väljus rahumeelselt.

Vahejuhtumis keegi viga ei saanud ja politseinikud pidasid kahtlustatavana kinni 35-aastase varem kriminaalkorras karistatud Elbingu, kellel tuvastati keskmine joove.

Põhja ringkonnaprokurör Anneli Lumiste tunnustas kuritegu näinud inimesi, kelle südi tegutsemine aitas politseil kiirelt reageerida ning see hoidis ära olukorra eskaleerumise.

"Kaupluseröövi, mille peategelaseks oli alkoholijoobes ja külmrelvaga mees, uurimiseks alustati kriminaalmenetlust röövimise paragrahvi alusel, mille käigus selgitatakse välja juhtunu täpsemad asjaolud ja teo motiivid," märkis prokurör.

Põhja prefektuuri kriminaalbüroo juht Urmet Tambre ütles, et avalikus kohas külm- või tulirelvadega juhuslike inimeste ähvardamisi tuleb ette harva.

"Reageerime sellistele sündmustele kiiresti ja resoluutselt, sest ükskõik milline relv purjus inimese käes on ohtlik ja muudab tema käitumise ettearvamatuks," märkis ta.

Kriminaalasja uurib Põhja prefektuur ja uurimist juhib Põhja ringkonnaprokuratuur.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: