NATO mereväeüksuses hakkavad teenima ka mereväe ajateenijad ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Eesti mereväe staabi- ja toetuslaev Wambola saab NATO miinitõrjegrupi lipulaev.
Eesti mereväe staabi- ja toetuslaev Wambola saab NATO miinitõrjegrupi lipulaev. Autor/allikas: mil.ee

NATO 1. alalise miinitõrjegrupi lipulaevaks määratud mereväe staabi- ja toetuslaeval EML Wambola teenivad liitlaste üksusesse kuulumise ajal ka viis ajateenijat.

Laeva komandör vanemleitnant Ermo Jeedas ütles, et ajateenijate osalus miinitõrjegrupis ei ole esmakordne, kuid NATO üksuse tegevustes osalemine on nende jaoks siiski omaette saavutus ja hea võimalus praktilise väljaõppe saamiseks.

Laeva meeskonnas olevatel ajateenijatel on igaühel oma ülesanne. "Tekimadrusena on minu ülesanded merel roolivahis ning sillavaatlejaks olemine," selgitas madrus Lauri Lember. "Olen mereakadeemiast ning avaldasin ise soovi maailmameredele minna. Meri on mul hinges ning ootan huviga liitlasriikidega NATO grupis olemist," lisas ta.

Ajateenistuse pikkus mereväes on 11 kuud. Esimestel kuudel läbivad kõik mereväe ajateenijad sõduri baaskursuse Vahipataljonis, mis paikneb Miinisadama linnakus. Sõduri põhiteadmiste omandamisele järgnevalt õpivad mereväe ajateenijad ära merel olemise põhitõed, millel on oluline osa madrusena mereväe sõjalaevadel teenimisel. Mereväelase kursuse lõppedes jätkavad ajateenijad teenistust mereväe laevadel.

Merevägi on NATO miinitõrjegruppides osalenud juba üle kümne aasta, panustades iga poolaasta vältel grupi koosseisu erineva sõjalaevaga.

Ühena neljast NATO merelise väejuhatuse alluvuses olevast laevade grupist on NATO 1. alaline miinitõrjegrupp valmidusüksus, mis pakub miinitõrjealast kompetentsi ning keda allianss võib viiepäevase etteteatamisajaga saata erinevatesse maailma paikadesse.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: