Tsahkna arutas NATO Euroopa vägede juhtidega NATO lahingugrupi Eestisse saabumist

Kaitseminister Margus Tsahkna.
Kaitseminister Margus Tsahkna. Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Kaitseminister Margus Tsahkna arutas Müncheni julgeolekukonverentsi raames NATO Euroopa vägede ülemjuhataja kindral Curtis Scaparrotti, USA Euroopa maaväe ülema kindralleitnant Ben Hodgesi ja USA Euroopa mereväe ülema admiral Michelle Howardiga NATO lahingugrupi Eestisse saabumist.

Tsahkna ja Scaparrotti arutasid NATO lahingugrupi Eestisse saabumise detaile. "Eesti peab Varssavi kokkulepete elluviimist, sealhulgas liitlaste kohalolu Balti riikides väga oluliseks," ütles Tsahkna.

Tsahkna ja Scaparotti arutasid lähemalt ka sügisel toimuva Venemaa suurõppuse Zapad teemadel. "Jälgime Zapadiga seonduvalt väga tähelepanelikult, sest muuhulgas toimub suurõppus Eestile väga olulisel ajal, kui käimas on Eesti Euroopa Liidu eesistumine," märkisTsahkna.

USA ja NATO mereväe kohalolekut Läänemerel arutas Tsahkna täpsemalt USA mereväe ülema admiral Michelle Howardiga. Mõlemad tõdesid, et maaväe kohaoleku kõrval on vaja veelgi enam tähelepanu pöörata ka mere- ja õhujulgeolekule.

Admiral Howard kinnitas, et USA ja NATO jälgivad väga tähelepanelikult Lääne-, Põhja- ja Vahemerel toimuvat.

USA Euroopa maaväe ülema Ben Hodgesiga kohtumisel tutvustas Tsahkna mõne päeva eest Balti riikide poolt sõlmitud ühiskommunikeed liitlasvägede kiiremaks ja lihtsamaks liigutamiseks Eestis, Lätis, Leedus ja Poolas.

53. Müncheni julgeolekukonverents toimub 17.-19 veebruaril.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: