Ratas: sanktsioonide osas ei ole diskussioonikohta ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Peaminister Jüri Ratas ütles riigikogus saadikute küsimustele vastates, et Eesti toetab Venemaale kehtestatud sanktsioonide jätkumist ja siin ei ole diskussioonikohta.

Väliskomisjoni liige Keit Pentus-Rosimannus (RE) küsis Rataselt, kas ta on kutsunud korrale Keskerakonna juhtpoliitikuid Jaanus Karilaidu ja Mihhail Stalnuhhin, kes Pentus-Rosimannuse sõnul õõnestavad Eesti usaldusväärsust, kui seavad kahtluse alla Venemaale kehtestatud sanktsioonide vajalikkuse.

Varem ERR-ile saadetud kommentaaris nimetas Pentus-Rosimannus Karilaidu ja Stalnuhhinit lausa separatistideks.

Riigikogu rahanduskomisjoni esimees Mihhail Stalnuhhin tegi esmaspäeval ettepaneku pöörduda Vene riigiduuma eelarvekomisjoni poole, et taastada kunagised kontaktid, tehes vastastikku tuvumisvisiite, et rääkida Eesti ja Venemaa vahelistest majandusprobleemidest. Ta nimetas Venemaale kehtestatud sanktsioone katastroofiks.Stalnuhhini ettepanekuid käis teisipäeval "Aktuaalse kaamera" stuudios kommenteerimas Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid, kes nimetas alanud debatti Venemaale kehtestatud sanktsioonide üle positiivseks.

Ratas ütles, et Eesti toetab Venemaale kehtestatud sanktsioonide jätkumist ja siin ei ole diskussioonikohta.

"Mis puudutab Eesti eesistumist, mis puudutab teatud hinnangute andmist, näiteks Euroopa Liidu Ülemkogul. Seal on vastus ühene: isiklikult mina olen öelnud välja, näiteks detsembrikuisel ülemkogul, et Eesti toetab sanktsioonide jätkamist nii kaua, kui rahvusvahelist õigust ega Minski lepinguid ei täideta. Siin ei ole diskussiooni kohta, isegi mitte ühe grammi võrra," vastas Ratas.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: