Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ida-Ukrainas sai miiniplahvatuses surma OSCE ameeriklasest vaatleja

{{1492948020000 | amCalendar}}
Foto: TASS/Scanpix

Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) vaatlusmissiooni (SMM) patrullmasin sõitis pühapäeval Ida-Ukrainas miini otsa ja ameeriklasest vaatleja sai surma.

"Traagilised uudised Ukrainast: SMM patrull sõitis miini otsa. Üks OSCE patrulli liige sai surma, üks vigastada," kirjutas OSCE eesistuja Austria välisminister Sebastian Kurz Twitteris.  

See on erivaatlusmissiooni esimene kaotus kolm aastat kestnud sõja jooksul.

OSCE teatas hiljem pühapäeval, et Ida-Ukrainas miiniplahvatuses hukkunud vaatleja oli ameeriklane.

OSCE erivaatlusmissiooni (SMM) asejuht Alexander Hug ütles Kiievis ajakirjanikele, et vahejuhtumis sai kannatada kaks vaatlejat - sakslane ja tšehh. Nad toimetati ravile Luganski haiglasse.

Õnnetus juhtus Venemaa toel võitlevate nn separatistide alal Luganski oblastis Prõšõbi küla lähedal.

"Plahvatus oli ilmselt soomuse läbimiseks piisavalt tugev," ütles ametnik. "Kõik meie autod on soomustatud."

Kurz lubas, et asja uuritakse ja süüdlane võetakse vastutusele.

Luganski võitlejate veebilehel öeldi, et OSCE meeskonna auto sõitis peateelt kõrvale ja liikus ebaturvalisel kõrvalteel, mida erimissiooni mandaat ei luba.

Välisministeerium: eestlastest vaatlejad kannatada ei saanud

Välisminister Sven Mikser avaldas kaastunnet seoses pühapäeval Ida-Ukrainas Luganskis Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) erimissiooniga aset leidnud intsidendiga ning mõistis selle hukka.

"Avaldan siirast kaastunnet OSCE vaatlusmissioonil hukkunu lähedastele ning soovin kiiret paranemist vigastatutele," sõnas Mikser.

"Mõistan hukka säärased teod, mis asetavad ohtu vaatlejate elu, julgeoleku ja liikumisvabaduse. Juhtumit tuleb põhjalikult uurida ning võtta vastutusele sellega seotud süüdlased," rõhutas välisminister.

OSCE erimissioon Ukrainas põhiülesandeks on vaadelda erapooletult olukorda Ukrainas ning aidata kaasa dialoogi loomisele osapoolte vahel. Eestist osaleb missioonil seitse vaatlejat, välisministeeriumile teadaolevalt eestlased kannatada ei saanud.

Tulistamise tõttu langes üks Ukraina sõdur

Terrorismivastase operatsiooni (ATO) staabi teatel on praegu olukord kõige pingelisem Donetski ümbruses, vahendas Unian.

Viimase ööpäeva jooksul on Vene pool tulistanud Ukraina positsioone 46 korral. Hukkunud on üks ja haavata saanud kolm Ukraina sõjaväelast.

Toimetaja: Karin Koppel, Laur Viirand

Allikas: BNS, Unian

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: