Tartu asub kavandama uut bussiliinide võrku

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Vaade Tartule Postimees/Scanpix

Tartu linnavalitus alustab koostöös Targa linna klastriga Tartu ja lähipiirkonna ühistranspordi liinide uuendusplaanide koostamist.

Linnapea Urmas Klaasi sõnul on eesmärk see, et Tartu ühistransport vastaks paremini elanike vajadustele ning et linnas liikumiseks kasutataks isikliku auto asemel rohkem ühistransporti.

Liinivõrgu analüüsi käigus uuritakse linlaste liikumisvajadusi nii piletiinfo, loenduste kui ka mobiilpositsioneerimise andmete abil. Samuti viiakse läbi fookusgruppide arutelud linlaste ja võtmepartnerite esindajatega, teatas Tartu linnavalitsuse pressiteenistus.

Tartlaste kaasabil luuakse töö käigus Tartu ühistranspordi visioon aastaks 2030 ning määratletakse ühistranspordi teenustasemed. Tartu ühistranspordi korralduse uued stsenaariumid valmivad 2017. aasta lõpuks, millele järgneb nende avalik arutelu. Võimalik uue liinivõrgu rakendamine võib alata 2018. aasta suvest.

Tartu abilinnapea Valvo Semilarski sõnul on uuendused kaasaskäik ajaga, sest olemasolev liinivõrk põhineb 1990. aastate alguses tehtud ümberkorraldustel.

"Muutunud pole mitte ainult liikumisvajadused, vaid linlased on muutunud teadlikumaks ning on aina enam valmis kasutama kvaliteetset ühistransporti," ütles Semilarski.

Targa linna klastri projektijuhi Gerttu Simmi sõnul on tegu väga uuendusliku lähenemisega ühistranspordi korraldamisele. "Traditsiooniliselt on uuritud vaid olemasolevate bussisõitjate vajadusi. Mobiilpositsisoneerimise andmete kasutamine ja linlaste kaasamine võimaldab aru saada kõigi linlaste liikumisvajadustest," lisas Simm.

Töö teostaja on riigihanke tulemusel WSP Finland koos Tartu ettevõttega Positium LBS.

Tööde maksumuseks on 126 480 eurot, mida osaliselt rahastatakse Targa linna klastri vahendusel Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: