Fotod ja video: Sitsi tänava elanikud protestisid süstlavahetuspunkti vastu ({{commentsTotal}})

{{1493384160000 | amCalendar}}
protest Sitsi tänaval
protest Sitsi tänaval Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Tallinnas avaldasid kohalikud elanikud reedel meelt Tervise Arengu Instituudi (TAI) plaani vastu avada aadressil Sitsi 28 süstlavahetuspunkt.

Sitsi 28 korteriühistu esimees Dmitri Griskun teatas, et nii nende kui ka ümberkaudsete majade elanikud on plaanile kategooriliselt vastu. Meeleavaldajad leiavad, et elumaja hoov ei ole sellise asutuse jaoks sobiv koht.

"Tervise Arengu Instituut ignoreerib meid. Nende poolelt ei ole olnud mingit reaktsiooni," ütles Griskun ERRi venekeelsele portaalile.

Vastuseisust süstlavahetuspunkti avamisele Sitsi tänaval on teatanud ka Tallinna Kopli noortemaja, kuhu paljud lapsed just Sitsi tänava kaudu tulevad.

Majarahvas arvas, et keskust külastavad narkomaanid muudavad elu ohtlikuks. Meenutati, et selle maja elanikel oli varem ebameeldivaid kokkupuuteid narkomaanidega.

"Hirm selle ees on siiani alles. Praegu on veidi rahulikum. Asi on aga selles, et süstlavahetuspunkti elumajja asutada on täiesti lubamatu," sõnas korteriühistu juhatuse liige Viktor Vladimirov "Aktuaalsele kaamerale".

TAI põhjendab keskuse avamise vajadust asjaoluga, et Sitsi piirkond on Põhja-Tallinna narkoprobleemi keskmes, kuna seal ristuvad ka külgnevate Pelguranna, Kopli ja Karjamaa asumite narkootikumide tarvitajate liikumisteed.

"Kahjude vähendamise keskused on kogu maailmas tõestanud end väga tõhusa vahendina vähendamaks narkokahjusid, eeskätt nakkushaiguste levikut," rõhutas TAI nakkushaiguste ja narkomaania ennetamise osakonna juhataja Aljona Kurbatova. "Kuid me saame seda tõhusalt teha vaid seal, kus on probleem kõige teravam."

Ühtlasi rõhutab TAI, et nii rahvusvaheline kui Eesti ning Tallinna kogemus kinnitab, et kahjude vähendamise keskuse rajamine narkoprobleemiga piirkonda suurendab piirkonna turvalisust, mitte ei vähenda seda. Tõestusi leiab Kurbatova sõnul ka Eesti kogemustest - üks taolistest keskustest tegutseb Tallinnas, Lastekodu tänaval.

Põhja Tallinna linnaosa vanem Raimond Kaljulaid arvab, et süstlavahetuspunkt suure elumaja esimesele korrusele ei sobi. "Lahenduseks võiks olla see, kui linn ja riik koos püüavad leida siiski asukoha, mis ei oleks elumajas ja oleks neist pisut eemal," ütles Kaljulaid.

Kurbatova sõnul pole rendilepingut veel sõlmitud, kuid tõenäosus, et süstlavehetuspunkt Sitsi tänaval avatakse, on suur.

Toimetaja: Karin Koppel, Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: