Metlev süüdistab politseile tehtud avalduses Klandorfi valeväljakutses

Politseinikud reedel linnavalitsuse juures.
Politseinikud reedel linnavalitsuse juures. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Vaba Tallinna Kodaniku valimisliidu liige Sergei Metlev saatis politseile väärteoteate, sest tema hinnangul andis abilinnapea Kalle Klandorf reedel ebaseadusliku korralduse teatada häirekeskusele prügikottidest linnavalitsuse ees, kuigi teadis, et seal on ainult prügi.

"Klandorf on andnud munitsipaalpolitsei ametnikule ebaseadusliku korralduse teha eritalitlusele valeväljakutse. Tegemist on tahtliku rikkumisega, mis vastab karistusseadustiku paragrahvile 278, mis näeb ette rahatrahvi kuni 1200 eurot või aresti," teatas Metlev.

Ta märkis, et häirekeskuse teavitamise tõttu pidid eriteenistused tipptunnil suure liikluskoormusega peatäneva sulgema ja veekahuritega pürgikotte õhkima.

Klandorf põhjendas oma teguviisi reedel sellega, et linna esindajad ei teadnud, mida maha poetatud kotid sisaldavad. Samuti kinnitas ta, et linnavalitsus tegutseb prügimajanduse probleemide lahendamise nimel.

Päästeamet teatas reedel Twitteris, et demineerijad, päästjad, politsei ja kiirabi said kell 16.06 teate, et Tallinna linnavalitsuse ette toodi kaks musta prügikotti. Demineerijad purustasid kotid ning tegid kindlaks, et kottides oli prügi.

Politsei algatas prügikotid linnavalitsuse ette toonud 43-aastase mehe suhtes väärteomenetluse avaliku korra rikkumise paragrahvi alusel.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: