Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Hannes Rumm lahkub saatest "Samost ja Rumm"

{{1496572620000 | amCalendar}}
Foto: Vikerraadio

Välisministeeriumis strateegilise kommunikatsiooni nõunikuna tööd alustanud Hannes Rumm teatas, et lahkub Vikerraadio saatest "Samost ja Rumm".

Veel teisipäeval teatas Rumm, et saade jätkub kokkuleppel välisministeeriumiga igal pühapäeval kell 13.

"Paljusid teist üllatas reedene ERR-i teade selle kohta, et minu jätkamine Vikerraadio saate "Samost ja Rumm" pole enam "sobilik". See otsus, mille ERR edastas mulle millegipärast ajakirjanduse vahendusel, üllatas mind ennastki, sest kirjutasin alles teisipäeval eelmises postituses siin seinal, et kuigi lähen tööle välisministeeriumi, jätkan siiski saate "Samost ja Rumm" tegemist," kirjutas Rumm Facebookis.

Rumm selgitas, et tegi eelmise aasta septembrist saadet "Samost ja Rumm" ilma igasuguse kirjaliku kokkuleppete Vikerraadioga. Kui ta otsustas 1. juunist asuda tööle välisministeeriumi, siis teavitas ta enda sõnul sellest Vikerraadio peatoimetajat Riina Rõõmust ning soovis koostöö jätkamiseks sõlmida kirjaliku töölepingu.

"Töölepingu Riina Rõõmusega me 26. mail ka sõlmisime ning see jõustus 1. juunil, samal päeval minu tööleasumisega välisministeeriumis. Tol hetkel pidas Vikerraadio peatoimetaja välisministeeriumi töötaja jätkamist "Samostis ja Rummus" sobilikuks, tema ainus mure oli asjaolu, et meie saate honorarid Vikerraadio jaoks ebatavaliselt suured," rääkis Rumm.

"Paraku piisas vaid ühest Postimehe kiuslikust küsimusest, kui ERRi juhid meelt muutsid. Vähe sellest, millegipärast tekitasid ERRi juhid meedias mulje, nagu oleks minu töö välisministeeriumis tulnud neile ebameeldiva üllatusena. Eelnevast teate, et nii see küll ei olnud," lausus Rumm.

"Riina Rõõmus kirjutas mulle reedel: „Postimehele ütlesin, et Anvari kaassaatejuht vahetub, aga mitte kohe, võibolla sügisest," jätkas Rumm.

"Erinevalt ERRi juhtidest on minu jaoks selge, et kui ma pole Vikerraadio jaoks enam eetrikõlblik, siis lõpetan selle saate ise omal soovil päevapealt. Tänan kõiki oma kuulajaid ning vabandan teie ees selle pärast, et saatest lahkumine tuli nii ootamatult," märkis Rumm.

Vikerraadio peatoimetaja Riina Rõõmus ütles, et tal on kahju, et Rumm otsustas päeva pealt lahkuda.

"Sel hetkel, kui me Hannesega sellest rääkimise ja ta rääkis, et ta läheb tööle välisministeeriumisse, siis ma tunnistan, et mul ei olnud selget arusaamust, mis tööle ta täpselt läheb. Kui selgus, et tegu on väga kõrge kommunikatsioonispetsialistiga, siis selline amet ei sobi kokku poliitikakommentaatori ametiga," kommenteeris Rõõmus.

"Mul on tõesti väga kahju, et Hannes ära läheb ja ma täiesti mõistan tema pahameelt," lisas ta.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: