Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Vikerraadio peatoimetaja ametisse asub Ingrid Peek

Foto: Arne Holm/Raadio 2

Eesti kõige kuulatavama raadiojaama Vikerraadio uueks peatoimetajaks saab Ingrid Peek, kes alustab tööd 7. augustil.

Vikerraadio senise peatoimetaja ja nüüdse ERR-i juhatuse liikme Riina Rõõmuse kinnitusel rääkis Ingrid Peegi valimise kasuks tema läbimõeldud visioon.

Vikerraadiol on Peegi sõnul põlvkondi ühendav roll - see on kogu Eesti rahva raadio, mis kõnetab enamikku elanikkonnast.

Peek ütles, et näeb Vikerraadiot ERR-i tähtsa nurgakivina, mis aitab inimestel kokku hoida, targemaks saada ja silmaringi laiendada.

“Ingridis on palju positiivset energiat ja oskust inimesi kaasa tõmmata, tal on häid ideid ja värskeid visioone. Tema hooliva käe alla usaldan mulle nii armsa Vikerraadio meeskonna hea meele ja kerge südamega,” kinnitas Rõõmus.

Rahvusringhäälingu juhatuse esimehe Erik Roose sõnul polnud otsustamine lihtne.

"Kuulasime komisjonis ära paljud kandidaadid ja tõesti - otsustamine polnud lihtne, sest konkurents oli vägev. Kaalusime pikalt heade kandidaatide tugevaid külgi ja vaidlesime kirglikult. Lõpuks sai otsus konsensuslik - antud ajahetkel ja jaama praeguses arengufaasis usume, et just Ingrid suudab kõige kiiremini aidata Vikerraadiol saada veel paremaks, vastata muutuva meedia väljakutsetele ning lisada hädavajalikku sünergiat rahvusringhäälingu programmide tegemistesse. Temas on kõrvalttulija värskus ühendatud saatejuhi kogemusega," ütles Roose.

"Hallo Kosmos!" jääb arhiivi

Ingrid Peek on ajakirjanikuna juhtinud mitmeid raadio- ja telesaateid. Viimased 13 aastat on ta töötanud Raadio 2-s, kus juhtis lõunaprogramme ja suvehommikuid ning tegi populaarseid saateid “Reisipalavik” ja “Hallo, Kosmos!”.

Vikerraadio peatoimetajana lõpetab Ingrid Peek töö Raadio 2-s, “Hallo, Kosmos!” jääb enam kui 300 saatega kuulamiseks arhiivi.

Augustis ametisse asuva peatoimetaja sõnul on Vikerraadiol juhtiva raadiojaamana väga oluline kanda missioonitunnetuslikku maailmavaadet ning tähtis roll rahva ühtsuse, terviklikkuse, tervise, rõõmsuse, kestlikkuse, mõistlikkuse, teadlikkuse, kultuursuse ja hoolivuse poole suunamisel.

“Vikerraadio on juba suurepärane, aga igat asja on võimalik edasi arendada. Võimendada olemasolevaid tugevusi, korrigeerida nõrgemaid kohti, luua uusi tahke tervikule. Plaanis on jõuda rohkem rahva sekka ning kindlasti arendada jaama uue meedia valdkonda, ” ütles Peek.

Peegil on pikaajaline meedia, kommunikatsiooni, sisuloome, arendustegevuse ja projektijuhtimise kogemus. Ta on õppinud Concordia Rahvusvahelises Ülikoolis meediat, töötanud pikalt Raadio 2s ning tegutsenud vabakutselise ajakirjanikuna.

ERR valis Vikerraadio uue peatoimetaja avaliku konkursiga. Kokku kandideeris sellele ametikohale 13 inimest.

Eesti kuulatuim raadio

Juba üle kümne aasta on Vikerraadio Eesti kuulatuim raadiojaam. Vikerraadiol on ligi 300 000 kuulajat nädalas, nendest suur osa kuulab Vikerraadiot iga päev. Üha enam kuulatakse Vikerraadio saateid veebi või mobiilirakenduse kaudu.

2017. aasta jaanuaris läbi viidud ERRi rahulolu-uuringust selgus, et 86 protsenti Vikerraadiot hinnanutest on sellega rahul või väga rahul.

Vikerraadio alustas 3. aprillil 1967 Eesti Raadio II programmina ning tähistas tänavu suurejooneliselt 50. sünnipäeva.

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: