Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Interfax: USA ei vastanud, kas Süürias on olnud kokkupõrkeid Vene vägedega

{{1497944640000 | amCalendar}}
Vene sõdurid Süürias Palmyra lähistel 2016. aastal maikuus.
Vene sõdurid Süürias Palmyra lähistel 2016. aastal maikuus. Autor/allikas: AFP/Scanpix

USA juhitava ISIS-e vastase koalitsiooni ametlik esindaja Ryan Dillon põikas kõrvale otsesest vastusest Interfaxi küsimusele, kas viimasel ajal on olnud kokkupõrkeid koalitsiooni ja Vene sõjaväelaste vahel.

"Süüria on keeruline lahinguruum, kus on palju elemente - koalitsioonijõud, venelased, Süüria demokraatlikud jõud," vastas ta Interfaxi küsimusele, kas koalitsioonil on olnud kokkupõrkeid Vene väega.

Ennist ütles Pentagoni esindaja ajakirjanikele, et "hiljutistes kokkupõrgetes, milles osales Süüria valitsusvägi ja Vene vägi, rakendasime ettevaatusmeetmeid, muutes lennukite asukohta Süürias".

USA on varem rääkinud kokkupõrgetest Süüria valitsusväega, kuid juttu Vene relvajõudude osalemisest neis ei olnud.

Venemaa lubas võtta Süürias sihikule kõik "lendavad objektid"

Venemaa kaitseministeerium teatas esmaspäeval, et neil on kavas võtta sihikule kõik "lendavad objektid", mida märgatakse Süüria piirkondades, kus tegutsevad Vene lennukid.

Moskva tegi avalduse pärast seda, kui USA sõjalennuk tulistas Raqqa provintsi kohal alla Süüria õhuväe lennuki.

Washingtoni teatel tulistati Süüria režiimiväe lennukit pärast seda, kui see oli visanud pomme USA toetatud üksuste lähedale. Damaskus omakorda väitis, et alla tulistatud lennuk oli ISIS-e vastu suunatud operatsioonil.

Vene kaitseministeerium teatas ka seda, et nad peatavad alates 19. juunist USA-ga lennuohutust puudutava sidepidamise. Tegemist on kontaktliiniga, mis on mõeldud võimalike Süüria kohal tekkivate lennuintsidentide ennetamiseks.

Moskva väitel ei kasutanud USA poolt seda suhtluskanalit, kui otsustas Süüria valitsusväe lennuki alla tulistada.

Vene kaitseministeerium ütles, et kõiki koalitsiooni lennumasinaid hakkavad "saatma Vene õhutõrjesüsteemid". Ametkond rõhutas, et USA tegevus on muutunud "sõjategevuseks Süüria suhtes".

Pentagon: suhtleme Vene sõjaväelastega Gmaili kaudu

USA sõjaväelased on valmis kasutama varusidekanalina Vene sõjaväelastega Süürias Gmaili postkasti, ütles ajalehe The New York Times teatel USA juhitava koalitsiooni esindaja kolonel Ryan Dillon.

Dillon rõhutas, et USA on valmis jätkama suhtelemist Vene ametivendadega kuuma liini pidi, mis loodi USA Kataris asuva Al-Udeidi õhujõudude baasi ja ja Vene Latakia baasi vahel. Varusideliiniks võib saada "salastamata Gmaili postkast", edastas ajaleht koloneli sõnad.

"Koalitsioon on alati valmis leevendama pingeid Venemaaga, et tagada operatsioonide läbiviimise turvalisus ja meie lendurite julgeolek," rõhutas Dillon.

Ühendriikide staabiülemate komitee esimees kindral Joe Dunford ütles, et viimati kasutati kuuma liini esmaspäeval, 19. juunil.

Kreml: koalitsiooni tegevus Süürias paneb muretsema

Kremlist öeldi, et seal ollakse seoses USA juhitava koalitsiooni tegevusega Süüria olukorra arengute pärast tõeliselt mures.

"Vaieldamatult tekitab koalitsiooni tegevuse tagajärjel Süürias kujunenud olukord tõsist muret," ütles Vene presidendi pressisekretär Dmitri Peskov.

Ajakirjanike küsimusele, kui tõenäoline on Vene ja USA otsene sõjaline kokkupõrge pärast Moskva avaldust "Süüria õhuruumi sisenevate sihtmärkide saatmise" kohta, vastas Peskov: "Ma ei kommenteeri."

Austraalia sõjavägi peatas lennud Süürias

Austraalia peatab pärast Süüria sõjalennuki allatulistamist USA poolt ajutiselt kõik lennumissioonid Süüria kohal, teatas sõjavägi teisipäeval.

"Austraalia kaitsejõudude ründeoperatsioonid Süürias on ettevaatusabinõuna ajutiselt peatatud," teatas kaitsejõudude esindaja.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS/ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: