Eesistumise ajal sõidutavad kõrgeid eurokülalisi Eestis BMW-d

BMW 530d
BMW 530d Autor/allikas: bmwblog.com

Järgmise poole aasta ehk Eesti Euroopa Liidu eesistumise ajal sõidutavad Eestisse saabuvad eurokülalisi BMW-d.

Uhiuusi tehasest saabunud BMW 530d-sid, millega eri tähtsusastmega VIP-e sõidutatakse, on kokku 65, kirjutab Eesti Päevaleht.

Eesistumise transpordinõunik Heldur Luup ütles, et mullu aprillis uuriti eelmiste eesistujariikide kogemusi, selgitati kui suured on delegatsioonid ja palju võib sõidukeid vaja minna ning seejärel tehti rendihange, mille tulemusel leitigi sobilik partner United Motors.

Eesistumise nn standardkolonn koosneb vähemalt kolmest autost - ees politseiauto, seejärel sõiduk tähtsa külalisega ja lõpus kolmas auto ning ühe auto kohta tuleb poole aasta jooksul umbes 1000 sõidukilomeetrit.

Lõviosa sõite tehakse Tallinna piires ehk lennujaamast hotellidesse, hotellidest ürituste toimumiskohta, mõnel puhul ka õhtusöökidele ja ekskursioonidele ning mõnel üritusel võib olla vaja 75–80 delegatsiooni õigeks ajaks õiges järjekorras õigesse kohta viia.

Pärast Eesti eesistumist autosid tehasesse tagasi ei saadeta. United Motorsi müügijuhi Alari Kolgi sõnul leiavad umbes 1000 kilomeetrit läbi sõitnud sõidukid endale Eestist uued omanikud.

Juba praegu on esimesed neist maha müüdud ning uue sõiduki hinnast märgatavalt soodsamalt. Uued omanikud saavad autod kätte jõulude paiku, kui autode tööülesanne on läbi.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: