Lottemaa käive kahanes viiendiku võrra

Lottemaa avas neljanda hooaja.
Lottemaa avas neljanda hooaja. Autor/allikas: Taaniel Malleus

Peredele suunatud teemaparki Lottemaa haldava Lottesõbrad OÜ käive vähenes 2016. aastal 21,8 protsenti 1,7 miljonilt eurolt 1,3 miljonile eurole, ettevõtte jäi mullu 39 311 euroga kahjumisse.

2016. aastal langes Lottemaa Teemapargi külastajate arv ligi 25 protsendi võrra, mille põhjustas ettevõtte hinnangul äärmiselt sajurohke ja külm suvi, teatas ettevõte majandusaasta aruandes.

Teemaparki külastas 2016. aastal 70 600 inimest, 2015. aastal oli külastajate arvuks 94 000. Külastajate numbritele lisanduvad alla kolme aastased lapsed, kellele sissepääs on tasuta.

Lottemaal töötas 2016. aasta hooajal 80 inimest, kokku töötas Lottemaal koostööpartneritega hooajal 150 inimest.

Lottemaa käesoleva aasta eesmärkideks on täiendada atraktsioone ning tuua külastajateni uued ja huvitavad etendused. Lottemaa turundus välisturgude osas keskendub Läti turule ja on alustatud tegevustega Soome turu suunal.

Lottemaa on Eesti suurim peredele suunatud teemapark, mis asub Pärnumaal, Tahkuranna vallas, Reiu külas. Lottesõbrad OÜ on Lottemaa Teemapark OÜ emaettevõte.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: