Jõustus hambaravihüvitis – 30 eurot aastas

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Hüvitist kasutada sooviv patsient peab leidma nüüd hambaarsti, kes soodusteenust osutab. Autor/allikas: Stanislav Moshkov/Denj za Dnjom/Scanpix

Alates juulist tasub haigekassa ravikindlustusega täiskasvanu hambaravi eest aastas kuni 30 eurot, kuid hüvitist on võimalik kasutada vaid haigekassaga lepingu sõlminud hambaarstide juures.

Tänaseks on haigekassale tulnud üle 100 taotluse lepingu sõlmimiseks üle Eesti.

30-eurost hüvitist saab kasutada arstikülastusel kuni poole raviarve eest tasumiseks ning ülejäänud osa arvest tasub patsient.

Näiteks, kui arve on 50 eurot, tasub pool sellest haigekassa ning pool arvest ehk 25 eurot tasub patsient. Ülejäänud 5 eurot hüvitisest jääb inimesele kasutamiseks järgmisel visiidil kuni sama aasta lõpuni.

Hambaravihüvitis kehtib esmavajalikele teenustele nagu vastuvõtt, diagnostika (sh röntgenülesvõtted), ravimi asetamine ja täidise paigaldamine, hamba eemaldamine, mädakolde avamine ja ravimine, juureravi, igemealuse hambakivi eemaldamine ning tuimestus.

Kui patsient saab visiidil ka teisi teenuseid, mis ei kuulu hüvitatavate teenuste nimekirja, tasub ta nende eest vastavalt arsti hinnakirjale.

Rasedate, väikelaste emade, osalise või puuduva töövõimega inimeste, üle 63 aastaste eakate ning suurenenud hambaravivajadusega inimeste hambaravi arvest tasub haigekassa alates 1. juulist aastas kuni 85 eurot.

Arstid, kelle juures kehtib täiskasvanute hambaravihüvitis, leiab haigekassa kaardirakenduselt.

Hambaravi lepingupartnerite kaarti uuendatakse regulaarselt, kuna lepinguid sõlmitakse ka pärast 1. juulit. Rohkem infot hambaravihüvitise kohta saab lugeda haigekassa kodulehelt.

Hambaravihüvitise jääki ja raviarveid saab kontrollida riigiportaalist.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: