Ratas: töötan selle nimel, et kedagi ei tuleks parteist välja visata

Jüri Ratas
Jüri Ratas Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Keskerakonna esimees Jüri Ratas ütles, et töötab selle nimel, et Keskerakond läheks kohalikele valimistele ühtsena, vajaduseta kedagi erakonnast välja heita.

Ratas pidi valitsuse pressikonverentsil vastama küsimusele, kas need erakonna liikmed, kes otsutavad kohalikel valimistel kandideerida valimisliidus, heidetakse parteist välja.

Ratas ütles, et parteist väljaheitmise üle otsustavad piirkondade osakonnad. "Töötan selle nimel, et kedagi ei tule välja visata," ütles Keskerakonna esimees.

Ratas kinnitas, et erakonnas valitseb tõesti põhimõte, et erakonnaliikmed kandideerivad Keskerakonna nimekirjas. Arvestades Keskerakonna tugevat positsiooni Tallinnas ja selget programmi, ei tohiks Ratase hinnangul olla kellelgi vajadust valimisliidus kandideerida.

Keskerakonna alternatiivse valimisnimekirja eestvedajad eesotsas Yana Toomiga on viimase nädala jooksul pidanud Jüri Ratasega läbirääkimisi.

Kui läbirääkimised peaks luhtuma, on Edgar Savisaar ja tema toetajad välja tulemas oma valimisliiduga, mille nimekirja on eelkantud väidetavalt ligi 90 inimest.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: