Reps: ühiskond ei ole laste augustis koolisaatmiseks valmis ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Mailis Reps.
Mailis Reps. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps (KE) ütles, et ei toeta endise haridusministri Jaak Aaviksoo seisukohta, et lapsed võiksid juba 1. augustil kooli minna.

"Vaadates kui palju on tekitanud arutelusid isegi lisandunud koolivaheaja teema, siis ma pigem arvan küll, et täna ühiskond ei ole valmis selleks, et koolivaheaeg oleks veel lühem," ütles Reps ERR-ile.

"Pigem ikkagi soovitakse seda suve pikka aega. 1. september on Eestis kujunenud traditsiooniks. Mina täna ei toeta seda, et 1. septembrit muuta, küll aga ma toetan viie koolivaheaja süsteemi, kus lapsed on veidi pikemalt koolis. Üks nädal tuleb juunis juurde," lisas ta.

"1. september on minu jaoks sümbol. Mina seda ei muuda," sõnas minister veel.

Endine haridusminister Jaak Aaviksoo ütles ERR-i saates "Otse uudistemajast" , et tema hinnangul võiksid lapsed kooliteed alustada juba 1. augustist. Aaviksoo sõnul on ühiskond olulisel määral muutunud ja need põhjused, miks kunagi koolielu niimoodi korraldati, on muutunud.

"Ma arvan küll. Ma arvan ka see liikumine tõenäoliselt viib meid sinna, et meie pikk suvevaheaeg lüheneb. Siin on küll viidatud klimaatilistele oludele ja pikale masendavale talvele ja et seda päikest on vaja. Ilmselt on see kõik õige, aga ajalooliselt on ju pikk suvevaheaeg seotud põllumajandustöödega, kus kogu elanikkond pidi kaasa lööma ja seda vajadust meil ammu enam ei ole," ütles Aaviksoo.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: