Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Valimisliidud selgitavad | TTV võiks teenida reklaamitulu

Foto: Toomas Huik/Postimees/Scanpix

Nii valimisliitude Savisaare valimisliit, Vaba Tallinna Kodanik kui ka erakonna Eestimaa Rohelised kandidaadid leiavad, et Tallinna Televisioon (TTV) võiks müüa reklaami. Samas nendib Vaba Tallinna Kodaniku esinumber Erik Vest, et ettevõtjad ei soovi TTV-lt kanali politiseeritud sisu pärast reklaamiteenuseid osta. 

Eestimaa Roheliste juhi Züleyxa Izmailova hinnangul peaks Tallinna Televisioon (TTV) muutuma paremaks, kuid kanali sulgemisel Izmailova mõtet ei näe. Tema sõnul võiksid linnatelevisiooni teha noored, kes tooksid kanalisse värskeid ideid. 

Izmailova väitel saaks munitsipaalkanalisse sisu toota palju kvaliteetsemalt ja väiksemate kuludega. Seejuures rõhutab roheliste esinumber, et kanal peab kajastama kohalikke uudiseid ja selle sisu ei tohiks olla nii politiseeritud. 

Kuigi Olga Ivanova nendib, et tema eetriaeg TTV-s on piiratud, ei tohiks kanalit mitte mingil juhul sulgeda. Ivanova arvates ei peaks spekuleerima kanali programmi kvaliteedi üle, vaid panema telekanali raha teenima.

Lisaks TTV-le peaksid Ivanova arvates reklaamitulu teenima ka ajalehed Pealinn ja Stolitsa. Sestap ei mõista Ivanova, miks kohaliku omavalitsuse meediaväljaanded pole veel reklaamiturule sisenenud. 

Erik Vesti arvates saab Tallinna Televisioon jätkata vaid isemajandava ettevõttena. See tähendab, et kogu programmi peaks Vesti hinnangul rahastama reklaamituluga. Teisalt nendib Vest, et ettevõtjad ei soovi kanalit reklaamirahadega toetada, kuna tema väitel arvatakse, et see jõuab otse Keskerakonna rahakotti.
 
Vesti märgib, et linnavalitsus võiks leida meediapartneri avaliku hanke kaudu. Nii saaksid osaleda konkursil nii erakanalid, rahvusringhääling kui ka Tallinna Televisioon. Võrdses konkurentsis selguks linnavalitsuse koostööpartner kellega sõlmitud leping kestaks aasta või paari. 

Toimetaja: Allan Rajavee

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: