Järgmisel aastal läheb ravijärjekordade lühendamiseks 35 miljonit eurot ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Haigekassa.
Haigekassa.

Peaministri ülesandeid täitnud tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski (SDE) ütles kolmapäeval riigikogu infotunnis, et järgmisel aastal kulutab riik ravijärjekordade lühendamise eesmärgil 35 miljonit eurot.

Riik hakkab maksma haigekassale alates järgmisest aastast mittetöötavate vanaduspensionäride eest vanaduspensioni protsentuaalselt järk-järgult rohkem, kirjutab Postimees.

Järgmisel aastal on see protsent seitse ja haigekassa tulubaas laieneb 89 miljoni euro võrra, 2022. aastaks, mil tervishoiureform lõpule jõuab, kasvab protsent 13-le ja haigekassale minev summa on kokku umbes 200 miljonit eurot.

 

Ossinovski selgitas, et samal ajal konsolideeritakse tervishoidu või haigekassasse hulk teenuseid, nagu näiteks kiirabi, residentuur või ravikindlustamata isikute ravi, ning need kulud tuleb katta laiendatud tulubaasi sees.

"See tähendab, et puhast raha ravijärjekordade lühendamiseks – mis on olnud üks tervishoiureformi põhilisi eesmärke – on järgmisel aastal 35 miljonit eurot ja aastaks 2022 kasvab see püsirahastusena saja miljoni euroni," ütles Ossinovski.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: