Süüria võitlejad: lahingus Raqqa pärast on alanud viimane faas

Õhurünnak Raqqas 12. oktoobril.
Õhurünnak Raqqas 12. oktoobril. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

USA toel võitlevad Süüria Demokraatlikud Jõud (SDF) teatasid pühapäeval, et lahingutes äärmusrühmituse ISIS omaaegse "pealinna" Raqqa pärast on alanud viimane faas.

"Oleme jõudnud Raqqa lahingu viimasesse faasi," ütles SDF-i pressiesindaja Jihan Sheikh Ahmed. Araablaste ja kurdide ühendvägi on alustanud operatsiooni linna viimase 10 protsendi vabastamiseks ISIS-e käest.

Raqqast on põgenenud üle 3000 tsiviilisiku

Raqqast on põgenenud üle 3000 tsiviilisiku, teatas linnale peale tungivate jõudude kõneisik pühapäeval.

"Rohkem kui 3000 tsiviilisikut lahkus laupäeva öösel osana kokkuleppest ja suundus aladele, mis on Süüria Demokraatlike Jõudude kontrolli all," ütles Talal Sello.

Sello sõnul on Raqqa nüüd tsiviilisikutest täiesti tühi, ainsaks erandiks on ISIS-e võitlejate pereliikmed.

Osa ISIS-e välisvõitlejaist on evakueerimisleppe alusel Raqqast lahkunud

Osa äärmusrühmituse ISIS võõrvõitlejaist on lahkunud evakuatsioonikokkuleppe alusel džihadistide kunagisest kantsist Raqqast, mis on iga hetk langemas, ütles kohalik ametnik pühapäeval.

"Osa välismaalastest on lahkunud," ütles Raqqa tsiviilnõukogu liige Omar Alloush vastuseks küsimusele laupäeval džihadistide evakueerimise asjus sõlmitud kokkuleppe kohta.

Ta ei osanud öelda, kui palju džihadiste linnast lahkus ega teadnud ka, kuhu nad läksid.

"Nad võtsid tsiviilisikud inimkilpideks ja läksid."

Alloush ütles laupäeval AFP-le, et hõimujuhtide ja kohalike ametnike vahendatud kokkuleppe alusel lubatakse linnast lahkuda ISIS-e võitlejatel ja tsiviilisikutel. Raqqast lubatakse välja nii ISIS-e süürlastest võitlejad kui välismaalased.

USA juhitav koalitsioon oli varem kinnitanud, et lepe ei hõlma ISIS-e välisvõitlejaid.

Koalitsiooni toel võitlev araablaste ja kurdide ühendus Süüria Demokraatlikud Jõud (SDF) on võtnud ISIS-elt ära suurema osa nende "kalifaadi" pealinnaks kuulutatud Raqqast. Lahingud käivad viimaste džihadistide kätte jäänud linnajagude pärast. 

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: